1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2011, 18:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Pataki (Đakovo), Lončar (Osijek)

Rijeka manje loša od Splita

S Kantride:Vedran Filipović • nedjelja, 16.10.2011.

U prilično lošoj predstavi pred oko dvije tisuće gledatelja Rijeka je prekinula crni niz te protiv Splita ostvarila prvu prvenstvenu pobjedu nakon 26. kolovoza. Strijelci za Rijeku bili su Križman u 41., te Stepčić u sudačkoj nadoknadi.

Ante Ćapin
57'
32
Bojan Golubović
64'
8
Ante Vitaić
69'
Tonći Bašić

Obje momčadi su oslabljene ušle u posljednji prvoligaški susret MAXtv Prve lige. Osim kartoniranog Čavala i ozlijeđenog Čuline iz sastava je zbog temperature ispao i Duje Baković čije je mjesto u zadnjoj liniji zauzeo mladi Niko Datković. Kod splitske momčadi Nino Galović je zamijenio Križanca kojega muči koljeno, a za sastav nisu konkurirali ni Rašić, Pehar te Serdarušić. Ištuk je u svom hrvatskom prvoligaškom debiju na travnjak poslao najavljenu postavu dok su na drugoj strani Obilinović, Baraban i Čop ordinirali iza isturenog Rebića.

Nakon prvih deset minuta rastrgane igre pune grešaka s obje strane Datković je zaledio srca promrzlih gledatelja na Kantridi kada je prekratko dodao loptu Lisjaku koju je Čop umalo presjekao. Tek nekoliko trenutaka kasnije Kreilach je pokušao iz daljine, no obrana Crvenih je blokirala njegov udarac. Dlanove riječkog vratara zagrijao je Obilinović u 22. minuti dobrim udarcem s oko 25 metara.

Vezane vijesti

Splitovci su uživali veći posjed lopte sredinom prvog dijela dok su se domaći relativno uspješno branili, no takva igra se nije sviđala riječkim navijačima koji su svoje ljubimce tjerali prema Andriji Vukoviću. Bila je to, kako se popularno kaže, "prava prvenstvena" utakmica.

Dugo se na Kantridi nije događalo ništa uzbudljivog, a u 41. minuti Rijeka je povela - iz ničega. Sandi Križman izveo je slobodan udarac desnom nogom s lijeve strane, lopta je prošla kroz šumu igrača u šesnaestercu, nije nikoga dotakla te se zakoprcala u kutu gostujuće mreže.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću za domaće nogometaše koji su većim dijelom susreta dugim loptama tražili usamljenog Alfereza dok su gosti u svlačionicu otišli nesretni budući da su imali određenu terensku dominaciju, no nisu uspjeli iskreirati konkretne prilike za postizanje pogotka, a sudac Trampus posebno je živcirao gostujućeg stratega Tonćija Bašića.

Odmah na početku prvog dijela Rijeka je mogla povećati vodstvo. Nakon Marčićeve greške Alferez je izbio sam pred Vukovića, no gostujući vratar zaustavio je udarac Meksikanca koji je, istini na volju, mogao biti i bolji. Ritam igre znatno se podigao u nastavku budući da su Splitovci jurnuli po izjednačenje te, samim time, ostavili više prostora domaćim nogometašima za polukontru i kontru. U 53. minuti Rebić je pucao iskosa s lijeve strane, no njegov udarac otišao je iznad prečke.

Ćapin, Golubović i Vitaić nisu donijeli prevagu i svježinu u igru Splita dok je u 73. minuti Ištuk iz igre izvadio Alfereza te ga zamijenio Stepčićem, a Crveni i dalje nisu napravili opasnu šansu kojom bi ugrozili Lisjakovu mrežu.

U posljednjoj minuti Stepčić je pospremio loptu u praznu mrežu nakon komičnog sudara Galovića i Vukovića.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 23:27
    Bilo kako bilo, skrkali smo Split i idemo izvuči što bolji rezultat protiv Dinama. Ende!!
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 23:26
    Zato jer novinari vole senzacionalne naslove, pardon, tzv. novinari. Po Net-u, u Sportskim Novostima, na HRT-u, RTL i Novoj samo se sluša o dva kluba. Ponavljam, ko fol neki novinari! ;)
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 23:19
    A šta je Dinamo nego guba...skupa s Hajdukom...od njih nitko ne može doći do izražaja,svaki njihov poraz i remi mora se analizirat 5 dana,ko da drugi ne postoje...zašto novine ne pišu npr.Zadar pobijedio Dinamo,a ne Dinamo izgubio u Zadru,zašto u naslovu ne piše Karlovac i Hajduk odigrali... [više na forumu]
  • Lomax16.10.2011. u 21:28