1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 21.10.2011, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 600
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Mario Živković (Vukovar)

Ante Zovko • petak, 21.10.2011.

Zaprešićki Inter pobjedom 3:1 protiv Zagreba prekinuo je niz od tri kola bez pobjede. Zagreb je mogao potpuno okrenuti utakmicu početkom drugog poluvremena, ali ovako Žuti rasterećeno putuju na Poljud s neophodnim bodovima kojima su ostali neporaženi na domaćem terenu.

Matija Mišić
50'
11
Tomislav Bosec
63'
23
Adrian Valentić
79'
Josip Jurendić
78'

Vedran Nikšić
79'

Gordan Ciprić

Inter je pobijedio prvi put od 16. rujna, otkad je doživio dva poraza te odigrao neriješeno s Istrom na domaćem terenu. Prekinut je i dobar niz Zagreba koji se s dvije pobjede u nizu bio približio vrhu ljestvice. Zaprešićani su bili odlučni da uzmu tri boda i stoga jer u sljedećem kolu gostuju na Poljudu protiv razigranog Hajduka, a bodovi se ondje teško mogu tražiti.

Na vlažnom, zahtjevnom terenu, momčadi nisu odigrale prvo poluvrijeme za pamćenje. Prije prvog gola dvije su izglednije prilike propustili Goran Todorčev za Inter u desetoj minuti i Damir Šovšić u 20. Žuti vode od 23. minute kad Ante Budimir pogodio iz situacije u kojoj je bio na rubu zaleđa.

Pjesnici puno agilnije ulaze u nastavak susreta i već u prvoj minuti Besart Abdurahimi poravnava rezultat. Minutu kasnije Abdurahimi je priredio novu opasnost pred zaprešićkim golom, a Hrvoje Jančetić spašava svoje preokreta izbacivši loptu s crte.

Krenulo se nakon toga mnogo odlučnije s obje strane terena. Nakon "uspavanke" u prvom dijelu, i Inter i Zagreb krenuli su po drugi gol, a prvu je priliku opet propustio Zagreb. U 59. minuti Abdurahimi opet bježi, ubacuje pred Interov gol, ali je Lovro Medić "kratak".

Desetominutni bljesak Zagreba ugasio se brzo kao što se pojavio. Inter je opet postao bolja momčad i u 73. minuti kapetan Tomislav Šarić stavio je krunu na domaće napore. Snažnim udarcem uzdrmao je jednu stativu, lopta se odbila o drugu stativu i ušla u gol za novo vodstvo.

Bernard Gulić u 77. rješava sve dvojbe postavivši 3:1 jer Zagreb je u tom trenutku izgubio volju, kao da se pomirio s porazom.

• Obrisan korisnik21.10.2011. u 20:55
    Ne znam da li je netko sa sportneta bio na tekmi, al nadam se da nije jer su opisi pogodaka, malo je reći "odlični". Bar se pravite da se trudite. Hvala
  • ttt200821.10.2011. u 18:22