Borussia (D) se poigrala s Kölnom

Borna Rupnik • subota, 22.10.2011.

Najuvjerljiviju pobjedu u poslijepodnevnim utakmicama subotnjeg bundesligaškog programa upisao je aktualni prvak, koji je ponovno prikazao odličnu igru, a do pobjeda su došli još Hoffenheim i Kaiserslautern...

Nakon novog poraza u Ligi prvaka, Borussia iz Dortmunda lakoćom se obračunala s gostima iz Kölna. Razigrani sastav Jürgena Kloppa pitanje pobjednika riješio je već u prvom poluvremenu, kada su mrežu Michaela Rensinga pogodili Shinji Kagawa, Marcel Schmelzer i nakon vrlo lijepe suradnje svojih suigrača Robert Lewandowski.

Lewandowski je okončao jednu spretnu akciju već početkom nastavka za 4:0, a peti je pogodak domaćina bio djelo kapetana Sebastiana Kehla, koji se upisao u strijelce nakon više godinu i pol dana suše. Ivan Perišić i Miro Varvodić ovoga puta nisu kandidirali za momčad Borussije, odnosno Kölna, dok je Mato Jajalo izašao iz igre u 70. minuti.

Znatno je neizvjesnije bilo u Nürnbergu, gdje je domaćin protiv Stuttgarta poveo već u devetoj minuti preko Simonsa. U 61. minuti Kuzmanović pogađa s bijele točke za poravnanje, a novu prednost Nürnbergu donosi Wollscheid desetak minuta poslije. No, bod Stuttgartu naposljetku je osigurao Meksikanac Maza svojim prvim pogotkom u Bundesligi.

Hoffenheimu i Kaiserslauternu za tri je boda bio dovoljan i po jedan pogodak. Junak Hoffenheima protiv Borussije iz Mönchengladbacha postao je Ibišević, koji je loptu iz blizine smjestio u mrežu u 56. minuti, dok je junak Kaiserslauterna protiv Freiburga postao izraelski reprezentativac Shechter, strijelac za 1:0 petnaestak minuta prije kraja susreta. Završnica bi bila lakša za Crvene vragove da je Tiffert nedugo potom realizirao kazneni udarac.

Hertha i Mainz odigrali su susret bez pogodaka, u kojemu je svih 90 minuta odradio naš Andre Mijatović.