MAXtv Prva liga, 12. kolo, 22.10.2011, 16:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 700
Suci: Domagoj Vučkov, Skender (oba Rijeka), Krstičević (Ploče)
Karlovac 1919
0:1(0:1) Lokomotiva
Filip Škvorc 44'
Lokomotiva

Filip Škvorc zabio za pobjedu Lokomotive

Nikola Vlahović • subota, 22.10.2011.

U 12. kolu Prve lige Karlovac je na svom terenu dočekao stare suparnike, Lokomotivu. Gosti su do prednosti došli na samom kraju prvog poluvremena. U nastavku je Lokomotiva ostala s igračem manje, međutim, domaćini nisu uspjeli poravnati rezultat...

Tomislav Ivičić
61'
18
Mihael Sopčić
66'
28
Boris Kutleša
77'
Marijo Tot

Otkako se Karlovac natječe u Prvoj ligi nije uspio pobijediti Lokomotivu, a ta neugodna tradicija za momčad s Korane nastavila se i u 12. kolu domaćeg prvenstva. Prva prava prilika na utakmici dogodila se u 11. minuti, a blizu vodstva bili su igrači Karlovca. Naime, neugodno je pucao Amić, ali je vratar Lokomotive uz krajnje napore uspio obraniti njegov udarac i tako sačuvati svoju mrežu.

Nakon toga se igra malo rasplamsala te su i jedni i drugi pokazali da se ne žele braniti te da im je cilj osvojiti puni plijen. Međutim, i jedni i drugi nisu uspjeli odigrati poneku pravu akciju iz koje bi se moglo konkretnije zaprijetiti vratarima. Ipak, Lokomotiva je imala blagu inicijativu, a prilike su propustili realizirati Brozović i Filip Škvorc.

Pred kraj prvog poluvremena Karlovac je bio blizu pogotka. Lijepo je u kazneni prostor Lokomotive ušao Viktor Špišić, ali nije uspio matirati Mitrovića, koji se ozlijedio u tom duelu, ali je nakon pružanja liječničke pomoći nastavio utakmicu. I kad su svi očekivali da će se na odmor otići bez pogodaka, Lokosi su uspjeli poslati loptu iza leđa Hrvoje Sunare.

Domaće navijače rastužio je prizemnim i neugodnim udarcem Filip Škvorc, samo minutu prije odlaska na odmor. Odmah početkom drugog poluvremena Karlovac je krenuo po izjednačenje, a u prilici se našao mladi Ottochian, međutim, nije došlo do promjene rezultata. Minutu nakon toga došlo je do promjene brojnosti igrača na terenu. Naime, drugi žuti karton, nakon prekršaja nad Sunarom, dobio je Brozović te je morao u svlačionicu prije svojih suigrača.

Međutim, to isključenje nije nimalo pozitivno utjecalo na igrače Karlovca. Domaćini, iako su imali igrača više, totalno su stali i umrtvili utakmicu te je Lokomotiva mirno privela susret kraju. Na kraju se mora reći da se Lokosi zasluženo s tri boda vraćaju u Zagreb.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 13:08
    Loša utakmica Karlovac nije znao iskoristiti igrača više i tradicija nepobijedivosti se nastavlja.Zaslužena pobjeda Lokomotive....