MAXtv Prva liga, 12. kolo, 22.10.2011, 16:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Mario Zebec (Cestica), Hudika (Varaždin), Havaić (Koprivnica)

Lovro Štrbinić • subota, 22.10.2011.

Cibalia je na svom travnjaku došla do pobjede nad gostima iz Zadra te se tako sa današnjim protivnikom bodovno izjednačila na prvenstvenoj ljestvici. Pogotke su postigli Dino Kresinger i Mladen Bartolović, okrunivši bolju igru domaće momčadi i terensku inicijativu tijekom većeg dijela dvoboja.

Vlatko Šimunac
72'
22
Frane Vitaić
87'

Tomislav Čuljak
90'

Šime Gržan
65'
7
Ivan Matošević
76'
13
Šime Maruna
87'
Dalibor Zebić

Nogometaši Zadra u Vinkovce su došli osokoljeni pobjedom nad liderom prvenstva, ali i bez nekolicine standardnih prvotimaca koji su odrađivali prisilnu stanku zbog žutih kartona. Cibalia je, pak, tražila pobjedu i bodove s kojima bi pobjegla iz opasne zone, a u 11. minuti je Lučić pokazao da gostima neće biti lako sačuvati mrežu netaknutom.

Tada je njegov udarac obranio Ježina, a tek minutu poslije nakon pokušaja Jurića tresao se okvir gostujućih vrata. Spomenute prijetnje bile su produkt pritiska Cibalije s početka susreta, nakon kojeg su Zadrani uspjeli uspostaviti nekakvu ravnotežu. Međutim, igru je i dalje kontrolirala domaća ekipa, a desetak minuta prije odlaska na odmor Vinkovčani su došli do vodstva.

U 34. minuti izveli su igrači pod vodstvom Samira Toplaka brzu akcije koja je završila pogotkom glavom Kresingera nakon ubacivanja Bartolovića. Asistent kod pogotka se pet minuta kasnije i sam pokušao upisati u listu strijelaca, ali je njegov volej otišao pokraj gola. Do kraja prvog dijela domaćini su u još nekoliko navrata zaprijetili, ali u svlačionice se otišlo s minimalnim vodstvom.

Dominacija Cibalije nastavila se i u drugom poluvremenu, a u 57. minute iz odlične prilike nije uspio zabiti Tomislav Pavličić. No, minutu nakon toga Bartolović je preciznim udarcem završio kontranapad i udvostručio Cibalijino vodstvo. Nastavili su u istom ritmu te je i u narednim minutama Ježina bio dosta zaposlen, dok njegovi suigrači nisu uspijevali uspostaviti svoju igru.

Do kraja se, uz rezultat nije mijenjao, Cibalia je bez većih problema privela utakmicu kraju i upisala nova tri boda te je sad na istom učinku kao i današnji protivnik. Zadrani, pak, bez prvog strijelca i kapetana očito nisu imali dovoljno kvalitete za nešto više danas u Vinkovcima.