Hrvatski kup, osmina finala, 25.10.2011, 15:00 h, Igralište Pešćenica, Zagreb, gledatelja: 1.300
Suci: Igor Pristovnik, Ambrinac, Čavlina (svi Zagreb)

Borna Rupnik • utorak, 25.10.2011.

Dinamo je bez ikakvih problema preskočio svoju prepreku u osmini finala Hrvatskog kupa. HAŠK je poražen rezultatom 4:0, uz četiri različita strijelca - Ademija, Krstanovića, Moralesa i Sylvestra...

Luka Piršić
38'
15
Igor Ribić
46'
14
Dino Deak
53'
Krunoslav Jurčić

Nakon prvenstvene pobjede nad Rijekom, a uoči gostovanja u Puli, hrvatski je prvak uspješno odradio posao u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad Krunoslava Jurčića gostovala je na Pešćenici kod HAŠK-a i osigurala prolaz pobjedom od četiri pogotka razlike.

Dinamo je od samog početka pokazao tko je "gazda na terenu", a na prvi se pogodak čekalo samo sedam minuta. Na ubačaj zaposlenog Luisa Ibaneza iz kuta loptu je glavom dočekao Arijan Ademi i pogodio za 1:0 te tako na najbolji mogući način proslavio svoj povratak na terene poslije oporavka od ozljede.

Ozljede

Loše vijesti za Krunoslava Jurčića u ovoj rutinskoj pobjedi stigle su nakon pola sata igre, kada je zbog neugodne ozljede igru prvo morao napustiti Tonel, a potom je van terena morao i Vrsaljko. Umjesto njih ušli su Leko i jedan od strijelaca, Morales.

Nakon nekoliko nerealiziranih prilika i poluprilika, Dinamovo je vodstvo udvostručeno u 34. minuti susreta, kada je akciju započeo Mateo Kovačić, centaršutem nastavio Ibanez, a efektnim pogotkom petom okončao Ivan Krstanović, strijelac i asistent u subotnjem dvoboju protiv Rijeke.

Čileanac Pedro Morales povisio je na 3:0 u 41. minuti, nedugo poslije svog ulaska u igru. Priliku za udarac povratnom mu je loptom omogućio Mario Šitum, a Morales je precizan s dvadesetak metara.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a mreža vratara HAŠK-a ponovno se zatresla u 53. minuti. Tada je Jakub Sylvestr postavio, pokazalo se, konačnih 4:0, nakon još jednog nabacivanja Luisa Ibaneza. Mladi Slovak glavom je postigao svoj prvi ovosezonski pogodak.

Dinamovci su do kraja utakmice imali još nekoliko šansi za peti pogodak, uključujući i udarce Šituma, Kovačića i Andreja Kramarića, kao i lob Moralesa, no rezultat se više nije mijenjao. Momčad Hrvoja Braovića tako se ipak nije pokazala nagaznom minom za maksimirske plave.