Hrvatski kup, osmina finala, 25.10.2011, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Robi Kezele (Rijeka), Zvonko Radić (Kastav)

Mihaela Bradovski • utorak, 25.10.2011.

Nogometaši Zagreba za pogodak su bili uspješniji od momčadi Splita u prvom od njihova dva ovotjedna dvoboja. 2:1 pobjedom osigurano je mjesto u četvrtfinalu Kupa. Pjesnici su zabijali u prvom, Splitovci smanjili u drugom dijelu, a domaćima je pomogla i sreća...

Besart Abdurahimi
79'
8
Igor Jugović
81'
5
Mladen Pelaić
87'
Duje Čop
46'
29
Marko Tešija
46'
32
Bojan Golubović
53'
Tonći Bašić

Momčad Gordana Ciprića rezultatom 2:1 svladala je Split i plasirala se u četvrtinu finala Kupa. U sadržajnom prvom dijelu, tek su završne minute obilježene pogocima. Do 42. minute mreže su mirovale, no i Zagrebaši i Splitovci propustili su po nekoliko obećavajućih prilika. Oba sastava istaknula su se trkom, a za nijansu je bolja bila domaća momčad.

Pjesnici su tri minute prije odlaska na odmor uspjeli zatresti mrežu Vukovića. Nikola Frljužec odlično je reagirao na jednu dubinsku loptu i prevario gostujućeg vratara. Veznjak Damir Šovšić pobrinuo se da njegova momčad u nastavak uđe još ponešto mirnija. Nakon što je izborila priliku s bijele točke domaća je "desetka" po treći put ove sezone uspješno realizirala kazneni udarac.

Vezane vijesti

Splitovci su svoj jedini pogodak postigli u 76. minuti. Loptu je iza Hercega, nakon slobodnog udarca Ercega, poslao Vidić. Trener gostiju u nastavak je krenuo s novim napadačkim dvojcem, a Golubović i Čop u istoj su akciji, deset minuta prije kraja u prilici za izjednačenje, tresli Zagrebov okvir gola. Vratnicu je u prvom dijelu pogodio i Ante Ćapin.

Nakon pogotka Vidića nogometaši Splita sve su svoje snage bacili u napad, bili bliži pogotku od Pjesnika, no na kraju su se oni ipak uspješno obranili za prolazak u iduću fazu natjecanja.

Priliku za revanš Split će imati već u petak u sklopu 13. kola Prve lige. Novi zagrebačko-splitski okršaj započet će u 18 sati.

• Obrisan korisnik25.10.2011. u 22:20
    Split me razočarao (i dobro da je :))), niti znanja(večeras) niti trke. Mi standardno...stvorimo šanse koje zapucamo, a onda spašavamo živu glavu u zadnjim minutama. Imali smo debele sreće jer nakon gola Split je imao još dva "čista gola". Pavlović, standardno dobar i siguran. Jurendić se mući sa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.10.2011. u 21:56
    Vidio sam najavu u Sportskima gdje je formacija trebala biti neka 4-5-1 s Nikšićem isturenim. Kaj nije bilo tak?... Kako god, bitno je da smo ih prebrodili. Nije Split bezazlen... Možda bi ovo mogao postati 'mali derbi', uvijek neizvjestan i rado gledan?... Nego, ak je netko bil na tekmi, daj malo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.10.2011. u 21:17
    Bila je odlična tekma. Sva sreća da je Ciprić ovaj put poslušao tribine za zamjene, pa nam se nije dogodio Zaprešić. Al imali smo i sreće. Kaj je Split promašio u 80min...uh
  • Obrisan korisnik25.10.2011. u 21:09
    Bravo Zagreb!!!!! Ali.......Ciprić je samo prve dvije utakmice bio "karakter" i igrao bez "prvog fora". Sad već dvije utakmice gledamo 90-minutne "Patnje mladog Medića". A i trener nam je zaspao. Iako je bilo očito da padamo u drugom poluvremenu, da vezna linija diše... [više na forumu]