Hrvatski kup, Osmina finala, 26.10.2011, 15:00 h, Mladina, stadion Mladina, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Ivana Strahija • srijeda, 26.10.2011.

Iako je u Mladinu otputovao kao favorit, Slaven Belupo nije to uspio i dokazati, te ga je drugoligaš Vinogradar izbacio iz Kupa.

Nicolas Niverge Nynkeu
63'
7
Gabrijel Boban
73'

Valentin Barišić
10
(do 79')
Roy Ferenčina

Da je nogomet izuzetno nepredvidljiv dokazano je još jednom na stadionu u Mladini danas, kad je drugoligaš Vinogradar, trenutno osmi na tablici sa svega četiri pobjede u deset kola, iz osmine finala Hrvatskog kupa izbacio četvrtu momčad Prve lige, koprivnički Slaven Belupo.

Početak utakmice nije dao naslutiti takav rasplet. Prvoligaši su u susret krenuli vrlo samouvjereno, a kad je u 29. minuti Glavica pogodio u mrežu iza Kahline za 0:1, pobjeda je Koprivničanima već bila u džepu.

No, onaj drugi protivnik na terenu, Vinogradar, imao je drukčiju zamisao, pa je u 55. minuti Kahrimanović pronašao put do mreže iza Pelina za 1:1. Bilo je vremena da se prvoligaši oporave i vrate u vodstvo, no mreža se i drugi puta trese na koprivničkoj strani, a Pelina je u 77. minuti matirao Boban, koji je svega par minuta ranije ušao u igru.

Do kraja utakmice Slaven Belupo nije uspio izjednačiti i odvesti utakmicu u produžetke, kada bi prvoligaši vjerojatno imali više snage od drugoligaša a samim time i više nade za prolaz u četvrtfinale. Čak su domaći u 90. minuti imali i kazneni udarac kojeg međutim nisu iskoristili, da jesu, potop Slavena bio bi i jače izražen.

U četvrtfinale stoga prolazi Vinogradar, kojem se već nadaju svi ostali klubovi koji su prošli jučerašnje i današnje ispite osmine finala.

Prve reakcije dobili smo od tehničkog direktora Slaven Belupa Roberta Kerovca: "Znali smo da su Vinogradari opasni i da imaju par prvoligaških igrača i da ćemo se morati pomučiti za pobjedu, no ovome se nikako nismo nadali."

Kerovec je nastavio: "Domaći su nas dobili isključivo na borbenost. Mi smo poveli, no oni su igrali s izuzetnim motivom, a kad su nam zabili i drugi gol, mi smo nestali s terena, više nas nije bilo."

• Obrisan korisnik26.10.2011. u 23:48
    Totalno razocarenje slavena...mislio sam da smo dobili jednog od laksih protivnika, i nismu uspjeli iskoristiti tu sansu za daljnji prolazak
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 20:59
    nikakvo iznenađenje ako znamo da je na klupi Vinogradara Profesor Barišić, najveći znalac u Hrvatskoj, a i šire! bila je čast trenirati pod njegovom palicom! da mogu, potpisao bi da mi bude trener doživotno! :;) čestitke gospodinu!
  • Shadowfax26.10.2011. u 20:29
    Ovaj rezultat je ogledalo njihovog odnosa prema klubu. Totalna sramota! Nadam se da bu Roy imal muda opalit ih po đepu.
    Shadowfax
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 19:43
    Barem će sad biti spremniji i odmorniji za prvenstvo. I ako se sad počnu izvlačiti na umor ili ozljede, treba ih upucati u koljena i tjerati ih trčati maraton... da sam ja vlasnik kluba, jedan mjesec ne bi primali plaću... kreteni glupi!
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 19:04