1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 29.10.2011, 16:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: Novak (Osijek), Petrović (Valpovo), Lončar (Osijek)

Varaždinci potonuli do kraja

Iz Varaždina:Ivana Strahija, Zvonka Keliš • subota, 29.10.2011.

Momčad Varaždina nije uspjela pobijediti ni pretposljednju ekipu prvoligaške tablice. Lučko je u 20 solidnih minuta zabilo dva gola, od čega jedan s bijele točke, i tako ubilježilo svoj treći trobod ove sezone, dok Varaždinci ostaju u još većem problemu nego što su bili.

Josip Fuček
52'
6
Mario Burić
60'
16
Marin Zulim
83'
Željko Kopić

Pravi derbi začelja igrao se danas u Varaždinu, gdje je gostovalo Lučko. Domaćini sa svega dva osvojena boda je pretposljednji klub, s njih devet, svakako zvučao kao idealni protivnik za prvu pobjedu u prvenstvu.

No, oba su trenera imala izostanke prvotimaca zbog kartona i ozljeda, pa je tako domaći Branko Janžek bio bez Rašića, Conjara i Lončara, a Željko Kopić bez Dumenčića, Hovorke i Šarića.

U prvih 45 minuta nismo gledali uzbudljivi nogomet, a pravih je šansi za gol bilo izuzetno malo. Prvi udarac na gol imali su gosti, nakon što je po lijevoj strani prošao Rendulić i pucao, golman Dreven bio je siguran na svojoj poziciji.

Varaždinci uzvraćaju iz prekida, no oba je puta iz slobodnog udarca Vugrinec poslao loptu mimo cilja. U 25. minuti nešto zanimljivija akcija domaćih, dupli pas Vugrinca i Golubara, no bez gola zbog dobrog bloka gostiju, a par minuta kasnije je Cerovečki okrenuo par igrača Lučkog i dodao do Vugrinca, koji vraća loptu za Golubara, a on je šalje pored gola.

U 39. minuti i najizglednija prilika gostiju, pobjegao je brzi Rak svima u varaždinskoj obrani, ali Drevena ipak nije uspio prevariti. Varaždinski je golman pred njim pokupio loptu na ulasku u kazneni prostor domaćih.

Drugi dio ponovno započinje uspavankom, što treneri pokušavaju promijeniti izmjenama, no nema izglednijih prilika za gol. U zadnjih 20 minuta međutim, gosti su pokazali više od domaćih nogometaša.

Nakon što su gledatelji skoro zaspali, konačno se rezultat pokrenuo s nule. Rendulić je izigrao domaću obranu i nabacio za Raka, koji iz blizine matira Drevena glavom. Pored je bio Šimek, koji nije uspio spriječiti promjenu rezultata u korist Lučkog.

Taj gol gostima daje motivaciju, pa rade pritisak na domaći gol, što je urodilo plodom u 77. minuti. Neugodnog Fučeka srušio je u varaždinskom šesnaestercu mladi Antolić, a sudac Novak pokazao je na bijelu točku. Za 0:2 pogodio je s 11 metara sam Fuček.

Do kraja utakmice Lučko ostaje bolja momčad na travnjaku, iako su domaći imali korner, kojeg naravno nisu iskoristili za smanjenje rezultata.