1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 29.10.2011, 16:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1 000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Hudika (Varaždin), Čavlina (Zagreb)

Narančasti "četvorkom" ispratili goste

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 29.10.2011.

U dvoboju dva davljenika domaći Šibenik bio je uspješniji. Igra koju su prikazali domaćinima je posve zasluženo donijela tri boda, a s obzirom na stanje na travnjaku rezultat je mogao biti i daleko uvjerljiviji. Završilo je pobjedom od 4:1 Tomićeve momčadi, a uz dvostrukog strijelca Bačelića-Grgića u strijelce su se upisali i Fuštar i Vuk, odnosno Novinić kod gostiju.

Andrej Vuk
67'
13
Boris Pešić
74'
20
Toni Španja
79'
Josip Barišić
54'
28
Boris Kutleša
57'
18
Mihael Sopčić
67'
Damir Petravić

Nakon neuobičajenog uvoda u utakmicu (jednominutni štrajk igrača) domaćin je prvi zaprijetio preko Čulića, ali Grabovac nije morao intervenirati. Jest zato morao spašavati u sedmoj minuti: Bačelić-Grgić odličnom je loptom pronašao Jakoliša čiji udarac brani gostujući vratar, a na odbijanac ne uspijeva reagirati ni Jelić. Osam minuta potom još jedna stopostotna prilika za Narančaste: odlična lopta Krište za Jelića koji izlazi sam pred Grabovca, ali vratar Karlovca i ovog puta spašava svoju momčad od rezultatskog zaostatka.

Ubrzo su domaćini odigrali još jednu odličnu akciju: opet je Krišto dao odličnu loptu za Jakoliša, Grabovac je istrčao s vrata i omeo Jakoliša koji nije uspio dotaknuti loptu i poslati je iza njegovih leđa. Teško je bilo i pobrojati sve odlične akcije koje su domaćini stvorili u prvom dijelu. Na drugoj strani, Karlovac je zaprijetio tek dva puta preko Miljkovića, bili su to tek udarci statistike radi, za Blaževića posla nije bilo. U 34. minuti poslije ubačaja Medvida s lijeve strane Bačelić-Grgić ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti vratima gostiju.

Tri minute potom Jakoliš ubacuje s desne strane, Jelić je povučen u trenutku kad je trebao primiti loptu, ali sudac Strahonja se nije oglasio. Samo minutu kasnije i sreća je spasila goste: Medvid je glavom očistio na centru, lopta je došla do Jelića koji ulazi u kazneni prostor gostiju i puca iskosa s lijeve strane, gađa suprotan kut, a lopta završava na stativi. Još su dva pokušaja imali domaći do kraja poluvremena, ali promjene rezultata nije bilo.

No, nisu Šibenčani posustali u nastavku. Napokon im se otvorilo u 48. minuti: Jelić je dodao Blaiću koji ubacuje s desne strane, Bačelić-Grgić je na pravom mjestu, glavom šalje loptu iza Grabovca za vodstvo svoje momčadi. Veselje zbog vodstva nije se ni stišalo, a već je udvostručeno: Janković je srušio Jakoliša u svom kaznenom prostoru, Strahonja je pokazao na 11 metara, siguran izvođač bio je Bačelić-Grgić. Tek nakon što su primili dva gola Karlovčani su nešto ozbiljnije pokušali krenuti prema Blaževiću, ali totalno bezuspješno.

Narančasti prijete preko Malčića koji lijepo gađa suprotan kut, ali Grabovac još jednom odlično reagira. Odmah potom minijatura Jakoliša, no, završni udarac nije bio precizan. U 63. minuti i treća je lopta završila iza leđa gostujućeg vratara: Bačelić-Grgić ubacio je iz prekida, Kartelov udarac vratar gostiju je obranio, a na pravom se mjestu našao drugi šibenski stoper Fuštar koji iz blizine pogađa za 3:0. I tri minute kasnije Fuštar je u glavnoj ulozi: sudac Strahonja pokazao je na bijelu točku zbog navodnog prekršaja stopera Šibenika nad jednim gostujućim igračem, a siguran realizator bio je Novinić.

Brzo su domaćini uzvratili gostima na golu: već u 71. minuti bio je 4:1. Opet je Jelić ubacio s desne strane, udarac Bačelića-Grgića je blokiran, ali odbijena je lopta stigla do Andreja Vuka koji takvu priliku ne propušta realizirati. Niti tu uzbuđenjima nije bio kraj: u 75. minuti Novinić je asistirao Sopčiću koji je u kontaktu s vratarom Šibenika, pada, a sudac Strahonja ne smatra da je riječ o prekršaju za najstrožu kaznu, već simuliranju, pa Sopčić zarađuje žuti karton.

Ni do kraja utakmice Karlovac nije ništa ozbiljnije napravio pred šibenskim golom. Pobjeda Narančastih posve je zaslužena, a gosti samo vrataru Grabovcu mogu zahvaliti što su iz Krešimirova grada otišli sa samo četiri komada u mreži.