1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 29.10.2011, 20:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.500
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Jureša (Zagreb), Žudetić (Pula)

Prgomet donio bod Cibaliji

S Kantride:Vedran Filipović • subota, 29.10.2011.

Rijeka i Cibalia su u večernjem susretu na Kantridi podijelili bodove. Domaće je u vodstvo u 41. minuti doveo Fenan Salčinović svojim novim pogotkom, dok je za goste iz Vinkovaca izjednačio Krešimir Prgomet. Remi je na kraju i najpravedniji rezultat budući da igrači obje momčadi na travnjaku nisu pružili pamtljivu predstavu.

Frane Vitaić
72'
17
Vlatko Šimunac
78'
9
Ivan Koledić
90'
Samir Toplak

Jedina je dvojba oko sastava otklonjena kada je u službenom zapisniku osvanulo ime Sandija Križmana što je bio znak da će Carlos Gutierrez svoju priliku čekati na klupi za pričuvne igrače, dok je gostujući trener Toplak izveo najavljenih 11 igrača. Već u trećoj minuti zatresla se vratnica Matkovića, Kreilach je ubacio, Dedić prsima spustio za Alfereza kojega su centimetri dijelili od pogotka. Nebesko plavi odgovorili su u 11., Bartolović je pokušao iz slobodnog udarca, no oporavljeni Lisjak bio je na mjestu, kao i kod udarca Pavličića nekoliko minuta kasnije.

Mogao se Kresinger proslaviti u 17. minuti, zaobišao je riječkog vratara, ali otišao je previše ukoso te pogodio vanjski dio mreže. Ištuk je tjerao svoje igrače da pritisnu zadnju liniju gostiju, no Bijelima to i nije baš uspijevalo. Sredinom prvog poluvremena "probudio" se Križman, opalio s tridesetak metara, a njegov udarac je gostujući čuvar mreže zaustavio uz manje poteškoće. Nakon tog udarca igra je postala prilično letargična, pojedini igrači Rijeke "mučili" su loptu zadržavajući je predugo u svom posjedu, dok su gosti čvrsto držali raspored i samo čekali trenutak kad će pobjeći u kontru. Toplak je bio zadovoljan izvedbom svoje momčadi.

Kresinger se u 40. minuti iskazao još jednim promašajem, a već u sljedećem napadu stigla je kazna i erupcija veselja pod stijenama Kantride. Riječani su primijenili isti recept kao i protiv Intera u Hrvatskom kupu. Križman je asistirao Fenanu Salčinoviću, koji milimetarski preciznim topovskim udarcem s dvadesetak metara šalje loptu iza nemoćnog gostujućeg vratara. Bio je to udarac kakva ne bi obranila ni dva Matkovića...

Pred kraj poluvremena šansu za povećanje vodstva imao je Sandi Križman, no Matković je lijepo istrčao i skratio mu kut. Na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom za Riječane koje je od zvižduka publike opet spasio bosansko-hercegovački playmaker svojim navođenim projektilom, iako su domaći pokazali za nijansu bolju igru prema naprijed negoli je to bio slučaj u prijašnjim utakmicama pod "rukom" Ive Ištuka.

Cibalia je u nastavku preuzela nešto više rizika u igri, no prvi su zaprijetili domaći. U jednoj od rijetkih brzih akcija Švrljuga je dao "rolicu" Milošu koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu prema Armadi. U par minuta (52. i 55.) Lisjaka su ugrozili Bartolović i Jurić udarcima iz daljine, ali nije tu bilo previše posla za istarskog vratara.

U 65. minuti Alfereza je zamijenio Gutierrez te je Križman zauzeo ulogu najisturenijeg igrača Ištukove squadre, što nije naišlo na odobravanje riječke publike iako je Meksikanac bio prilično nevidljiv u svom nastupu. Vinkovčani su izjednačili u 71. minuti i razveselili dvadesetak svojih navijača. Datković je greškom spustio loptu za Pavličića čiji udarac iz blizine brani Lisjak. Ipak, na loptu je natrčao hitri Prgomet te s lakoćom zatresao domaću mrežu.

Nebesko plavi su nakon pogotka jurnuli po pun plijen, no njihove pokušaje uspješno je otklonila riječka obrana. Na koncu, treba iskoristiti poznatu frazu o pravoj prvenstvenoj utakmici u kojoj je podjela bodova najrealniji ishod. Iako, gosti možda mogu žaliti za preostala dva...

• Obrisan korisnik30.10.2011. u 13:02
    Vedrane zaboravio si prikazati sastave momčadi zbog sportnet lige.....
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 10:32
    no mani no fjučr
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 23:33
    Pa san na kladi...!
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 23:29
    cibalija i ove godine ima dobru ekipu,a otkad je dosao Toplak izgleda da je to dobro i oslozio
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 22:58
    Jebeš nogomet bez dva napadača! Šta Alferez može sam naprijed?! Serem ti se ja na 4-2-3-1 formaciju, pogotovo kada još izvadi iz igre jedinog napadača (Alferez) i stavi Gutierreza koji je lijevi vezni. Pameti doviđenja!!!