MAXtv Prva liga, 14. kolo, 05.11.2011, 17:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Hajduk sve brzo riješio

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 05.11.2011.

Hajduk je već u prvih 45 minuta riješio pitanje pobjednika u današnjoj utakmici protiv Varaždina, postigavši tri pogotka do poluvremena. No, usprkos uvjerljivom porazu Varaždinci nisu uopće ostavili loš dojam večeras...

Poraz od Intera "reprogramirao" je Hajdukove ambicije ove sezone, no i u takvoj situaciji tri boda protiv Varaždina za "bile" su bila apsolutni imperativ. Posljednjeplasirana momčad znala je nanijeti puno problema Splićanima, no ovog je puta bila "topovska hrana" splitskoj momčadi.

Već nakon minutu i 40 sekunda Hajduk je poveo. Andrić je dubokom loptom proigrao Ivana Vukovića, koji zaobilazi varaždinskog vratara i postiže svoj prvoligaški prvijenac u Hajdukovom dresu.

"Stotka" Tomasova, povratak Gabrića

Najbolji Hajdukov strijelac ove sezone Marin Tomasov uoči početka utakmice dobio je na poklon Hajdukov dres s brojem 100. Utakmica protiv Varaždina za 24-godišnjeg Zadranina bila je stota službena u dresu splitskog kluba, a proslavio ju je još jednim, osmim, prvenstvenim pogotkom.

Već na poluvremenu Tomasov je ostao u svlačionici, a umjesto njega na travnjak se po prvi put nakon teške prometne nesreće koju je doživio u svibnju, vratio Drago Gabrić.

Varaždinci su nakon toga preuzeli kontrolu lopte, a Hajduk kao da je čekao novu prigodu za kontru. Nije bila kontra, ali iz svog drugog udarca na vrata Hajduk je udvostručio prednost u 19. minuti. Svoj prvijenac dočekao je i Steven Luštica, koji je dočekao loptu na 18 metara i poslao je u nebranjeni kut gostujućih vrata za 2:0.

Utakmica je nakon toga dodatno pala u ritmu, Hajdukovci nisu srljali po novi pogodak, a Varaždinci usprkos nekoliko sporadičnih pokušaja nisu opasnije ugrozili splitska vrata.

Hajduk je do poluvremena postigao i treći pogodak, nakon što je Luštičinu asistenciju Marin Tomasov pretvorio u svoj osmi prvenstveni pogodak u stotom nastupu za Hajduk. Splićani su u prvom poluvremenu imali učinak na kojemu bi im pozavidjele mnoge košarkaške momčadi. Četiri udarca - tri pogotka.

Uvjerljiva prednost značila je da će već na poluvremenu Balakov na teren poslati Dragu Gabrića, čiji je povratak popratio veliki pljesak s tribina.

No, ni Gabrić, ni još dvojica novih igrača koje je Balakov uveo u drugom dijelu nisu uspjeli "razmrdati" splitske redove. Kao da su splitski igrači samo čekali da prođe tih 45 minuta, bez želje da do vrha napune mrežu varaždinskih "fenjeraša". Živciralo je to povremeno i gledatelje, no uvjerljivo vodstvo ipak je otupilo intenzitet povremenih zvižduka.

Najbolje prigode dogodile su se na obje strane u istoj, 80. minuti. Najprije Glavina nije uspio kazniti loše vraćanje Maloče za Subašića, a potom Lendrić s pet metara ne uspijeva glavom matirati Drevena. Tri minute kasnije Sačer je bio oči u oči sa Subaićem, no Hajdukov vratar odlično reagira i čuva svoju mrežu čistom. Imali su Varaždinci još nekoliko pokušaja u zadvršnici, no nisu uspjeli savladati domaćeg vratara.

U konačnici se može reći da je Hajduk bez puno muke ostvario uvjerljivu pobjedu, iako Varaždinci večeras nisu ostavili loš dojam, dapače izgledali su puno bolje od konačnog rezultata. Varaždinci su igrali, Hajduk je zabijao i zasluženo ubilježio nova tri boda.