MAXtv Prva liga, 14. kolo, 05.11.2011, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Fran Jović, Ambrinac, Olujić (svi Zagreb)

Remi Lučkog i Lokomotive uz četiri gola

Iz Kranjčevićeve:Josip Tolić • subota, 05.11.2011.

Na vrlo ugodnih 20 Celzijevih stupnjeva u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu Lučko i Lokomotiva podijelili su bodove u utakmici gdje su domaćini vodili pogotkom pri kraju prvog dijela, a gosti u nastavku preokrenuli rezultat zabivši dva pogotka, no Fuček je eurogolom ostavio bod domaćinima.

Josip Fuček
54'
6
Mario Burić
60'
4
André Batista Silva
88'
Željko Kopić
8
(do 83')
19
(do 89')
Ante Čačić

Vjerovali smo da bi jedan od dva subotnja sraza zagrebačkih klubova mogao prštiti prilikama na obje strane, no prvih pola sata bilo je dosta siromašno prilikama i željom za ugrožavanjem protivničkog gola. Bilježimo šansu kapetana Lokomotive Nine Bule već u prvoj minuti iz slobodnog udarca koju je Kovačić obranio, te tri minute poslije, kada je Bule ubacio iz udarca iz kuta, a Ivan Peko na drugoj vratnici gađao bliži kut, no Buden je spriječio da Lučko ode u rezultatski zaostatak.

Sve do 31. minute na terenu se nije događalo baš ništa, a onda je Martinac uputio udarac prema domaćim vratima. Nakon bloka igrača Lučkog, u šansi se našao Jurić i pucao jako, no ravno u Kovačića. Lučko se potom probudilo i odgovorilo prilikama Petraka iz polukontre, Šarića nakon odlične dubinske lopte, te još jednom šansom Petraka kada je s ruba šesnaesterca dobro naciljao gostujući gol, no vratar Mitrović obranio je njegov udarac.

Inicijativa Bijelih konačno je urodila plodom u 41. minuti. Najbolji strijelac Lučkog ove sezone Leopold Novak prihvatio je odličnu dubinsku loptu na lijevoj strani, ostao na nogama nakon pokušaja oduzimanja lopte igrača Lokomotive, te naciljao i pogodio suprotni kut Mitrovićeva gola za 1:0, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Nastavak je donio puno bolju igru. Gosti su se probudili i nakon samo 12 minuta potpuno preokrenuli rezultat. U 51. minuti Bule je ubacio s lijeve strane na peterac gdje je nakon odbijene lopte bivši Dinamov igrač Leonard Mesarić poentirao udarcem u suprotni kut. Lučko je već u idućem napadu odgovorilo sjajnom šansom Raka koji je pogodio vratnicu nakon ubačaja Rendulića, no već u 57. minuti Tomi Jurić dalekometnim je udarcem doveo Lokomotivu u vodstvo.

Lučko je nakon ekspresnog dolaska u zaostatak bilo u šoku 15-ak minuta, a onda je zamjena Josip Fuček sjajnim lobom iz voleja s 30-ak metara vratio utakmicu u egal. Utakmicu je potom obilježila agresivna igra i prigovori sucu zbog koje su "požutjeli" igrači Lučkog Blagojević u Buden, a isključen strateg domaćih Željko Kopić. Do kraja je ostalo 2:2 unatoč silnom htijenju oba sastava da dođu do pobjede, a u posljednjom minuti Antunović je propustio donijeti pobjedu gostima poslije ubačaja Nine Bule.

Lučko je tako nastavilo pozitivan niz ako se izuzme poraz od Hajduka, a Lokomotiva je, pod vodstvom novog trenera Ante Čačića, osvojila bod nakon domaćeg poraza od Osijeka u prošlom kolu.