MAXtv Prva liga, 14. kolo, 05.11.2011, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.200
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka), Slaven Skender (Rijeka)

Mario Glasnović • subota, 05.11.2011.

U susretu 14. kola MAXtv Prve lige Cibalia je u posljednjim trenucima utakmice došla do pobjede. Nakon poprilično dosadnog prvog poluvremena, Vinkovčani su u nastavku zaigrali puno bolje i u posljednjim minutama došli do zaslužene pobjede.

Frane Vitaić
46'
17
Vlatko Šimunac
72'
5
Tomislav Čuljak
82'
Igor Pamić

U Vinkovcima su pred oko 500 domaćih ljubitelja nogometa i desetak gostujućih navijača snage odmjerile momčadi Cibalije i Istre 1961. Iako su obje ekipe najavljivale napadački pristup i borbu za bodove, prvo poluvrijeme nije bilo tako.

Nakon prvih desetak minuta gdje se nije događalo ništa previše zanimljivo, zaprijetili su gosti. Veznjak Istre Goran Roce s dvadesetak metara je zaprijetio, no njegov udarac nije bio precizan. Nekoliko minuta kasnije Cibalia je odgovorila, dobar prodor imao je Radotić, ali bez konkretne završnice.

Najbolja prilika prvog poluvremena dogodila se u 21. minuti. Slobodan udarac izveo je Krešimir Prgomet s nešto više od 20 metara, a lopta je za nekoliko centimetara prošla iznad gostujućeg vratara Ivana Mancea.

Do kraja prvog dijela treba izdvojiti još prilike u završnici poluvremena. Pavličić je u 41. šutirao, a lopta je na putu do gola pogodila braniča Istre, dok je na drugoj strani vrlo dobro zaprijetio Istrin veznjak Alimi, snažnim udarcem s 30-ak metara.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Cibalia. Na otvaranju su dobre prilike imali Pavličić i Vitaić. Obojica su probala udarcima iz daljine, a Pavličić je imao i dobar solo prodor, no bez konkretnog učinka. Istra 1961 odgovorila je preko Karla Primorca, ali bivši napadač Osijeka i Dinama glavom je bio neprecizan.

Vinkovčani su prvih pola sata drugog poluvremena dominirali i imali inicijativu, no konkretnijih prilika nije bilo. Igor Pamić taktički je dobro posložio svoje igrače koji su čvrstom igrom i agresivnim pristupom "razbili" igru Cibalije i tako spriječili tečnost u domaćim redovima. Spomenimo da Istra 1961 u nastavku nije ušla u kazneni prostor Cibalije.

I kada se mislilo da će se bodovi podijeliti domaći napadač Mladen Bartolović sjajnim udarcem lijevom nogom iz okreta je matirao Mancea i u 93. minuti utakmice donio zasluženu pobjedu vinkovačkoj momčadi.