MAXtv Prva liga, 14. kolo, 05.11.2011, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.500
Suci: Igor Pristovnik, Krmar, Modrić (svi Zagreb)
Dinamo
Dinamo
Fatos Beqiraj 8'
1:0(1:0) Zagreb
Zagreb

Fatos Beqiraj odlučio gradski derbi

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 05.11.2011.

Nogometaši Dinama pobijedili su Zagreb 1:0 i tako vratili svoju prednost na vrhu poretka hrvatskog nogometnog prvenstva. Trenutak odluke zbio se već u uvodnim minutama utakmice...

Besart Abdurahimi
60'
7
Josip Jurendić
69'
25
Sven Dedić
78'
Gordan Ciprić

Poslije poraza u Amsterdamu u Ligi prvaka, momčad Krunoslava Jurčića na pobjedničke se staze vratila u gradskom derbiju protiv Zagreba, u kojemu je nadjačala svog suparnika koliko je trebalo, a uz bolju realizaciju moglo je biti i uvjerljivije.

Dinamo je od samog početka preuzeo kontrolu nad utakmicom i nije dugo čekao na vodeći, pokazat će se pobjedonosni pogodak. Nakon dva pokušaja iz daljine, u osmoj minuti bivši Pjesnik i prvi strijelac lige prošle sezone, Ivan Krstanović probija bok pored Mladena Pelaića i dodaje Fatosu Beqiraju u petercu. Crnogorski napadač se stigao okrenuti i rutinski matirati nemoćnog Igora Vidakovića.

Ništa se nije znatnije promijenilo nakon pogotka, niti nakon prinudnog ulaska Ivana Tomečaka umjesto ozlijeđenog Šime Vrsaljka. Zagreb je kombinacijom Nikole Frljužeca i Vedrana Nikšića jednom stigao zaprijetiti Ivanu Kelavi, no gostujući je napadač povratnu loptu poslao preko gola.

Nakon pola sata igre i još nekolicine Dinamovih pokušaja, počelo je show Igora Vidakovića, koji je do poluvremena fantastičnim reakcijama i paradama osujetio nalet raspoloženog, rastrčanog i uobičajeno agresivnog strijelca Beqiraja pa dva pokušaja ovoga puta sveprisutnog Krstanovića i jedan Jerka Leke. Na samom isteku prvog dijela još je jednom sačuvao mrežu svoje momčadi pred Krstanovićem pa se na odmor otišlo sa samo 1:0 za Dinamo.

I početak drugog poluvremena donio je slična zbivanja na terenu, s time da su poluprilike propustili Beqiraj, Krstanović i Domagoj Vida, koji je pucao glavom nakon kornera. Krstanovićev je prizemni udarac iz 58. minute prohujao pokraj vratnice.

Uslijedilo je tada desetominutno zatišje na terenu, koje su prekinuli Frljužec, koji je pokušao iznenaditi Kelavu glavom u bliži kut, te mladi Mateo Kovačić, koji je u dva navrata odlično poslužio svoje suigrače, no napadački dvojac Dinama nije uspio udvostručiti prednost prvaka Hrvatske.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, premda se Besart Abdurahimi opasno šetao po Dinamovom kaznenom prostoru u sudačkoj nadoknadi. Tako je Dinamo upisao planirana tri boda, a Zagreb ostaje na 19 bodova, iza slavonskog dvojca.

• Obrisan korisnik06.11.2011. u 19:27
    Gledam ove čestitke za otvorenu igru... Hm, nekak bi radije da smo dobili 0:1 i da je netko zabil ko onda Vugrinec, na kontru... Ovak mi to zvuči ko putujući cirkus... Dođite na tekmu, Zagreb igra otvoreno, a mi ćemo ih dobiti... vi bute uživali i bili bute sretni jer smo dobili... Dobri su oni... [više na forumu]
  • Bogomdani06.11.2011. u 15:51
    Da gradski derbi... Mislim da se ovoj konstataciji nekadašnji pratitelji Građanskog, Concordije i HAŠK-a mogu samo nasmijati.