1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 06.11.2011, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.200
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica)
Osijek
Osijek
0:0 Šibenik
Šibenik

Babić promašio jedanaesterac

Iz Gradskog vrta:Mario Glasnović • nedjelja, 06.11.2011.

U posljednjem susretu 14. kola MAXtv Prve lige snage su odmjerili Osijek i Šibenik. Domaći nogometaši nakon više od 40 dana nisu slavili pred domaćim navijačima i nastavili su s tom tradicijom, a Šibenčani su osvojili bod kojem su se i nadali.

Boris Pešić
64'
20
Toni Španja
89'
8
Marko Čulić
90'
Goran Tomić

Nakon početnih nekoliko minuta Ibriks je neprecizno probao iz slobodnjaka, a lopta je otišla nebu pod oblake. Probali su Osječani uz nekoliko centaršuteva i udarcima iz daljine, a na drugoj strani Šibenik je imao udarac iz kuta, no mreže se nisu tresle.

Najbolju priliku Šibenik je imao u devetoj minuti, brzu kontru imali su Narančasti, Dražen Jelić našao se sam pred Kardumom, ali udarac šibenskog napadača prošao je pored vratnice.

Vezane vijesti

U 14. minuti Goran Ljubojević probao je iznenaditi Gorana Blaževića snažnim udarcem s desne strane, ali nije bio dovoljno precizan. Samo dvije minute kasnije Osječani su promašili dvije stopostotne šanse. Nakon centaršuta Lukačevića nisu se proslavili Ljubojević i i Ibriks. U listu promašaja upisao se i Miličević četiri minute kasnije, ali njegov udarac bio je iz puno teže situacije.

Poslije nekoliko prilika koje su došle nakon udaraca iz daljine, u 35. minuti Ivan Miličević glavom je loše šutirao i tako propustio dobru priliku za svoju momčad. Samo minutu kasnije napadač Šibenika Dražen Jelić opet je promašio "zicer", sam je izašao pred Karduma i opet gađao izvan okvira vrata. Do kraja poluvremena gledali smo istu sliku, mreže se nisu tresle.

Nastavak utakmice otvorio je Goran Ljubojević promašajem u 53. minuti. Osječka "devetka" glavom je promašila prazna vrata nakon dobrog ubačaja s desne strane. Četiri minute kasnije sudac Zlatko Šimčić dosudio je jedanaesterac za Osijek nakon kontakta Šorše i Vuka u šesnaestercu. Loptu je uzeo Marko Babić, ali najiskusniji pojedinac u domaćim redovima pogodio je stativu.

Vlado Bilić ubacio je kasnije još dva napadača, Igor Prijić i Anton Maglica dobili su priliku pokazati svoje golgeterske sposobnosti, ali pravih prilika nije bilo sve do 86. minute. Onda je Lukačević sjajno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, a vratar Blažević još bolje je reagirao i izvadio loptu iz "rašlji". Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, a i nije bilo puno prilika za golove.

U sljedećem kolu, koje se igra nakon reprezentativne stanke, Osijek gostuje u Zadru, a Šibenčani će na Šubićevcu ugostiti momčad Lučkog.