Dodatne kvalifikacije za EP 2012., 15.11.2011, 20:15 h
Crna Gora
Crna Gora 0:1 Češka
Češka

Maj Gašparac • utorak, 15.11.2011.

Češka reprezentacija u Podgorici je pobijedila Crnu Goru rezultatom 1:0 i tako potvrdila svoj plasman na Europsko prvenstvo. Jedini pogodak gosti su postigli pred kraj utakmice, a strijelac je bio Petr Jiráček.

Reprezentacija Crne Gore nije se uspjela kvalificirati na Europsko prvenstvo. U Podgorici domaćini su imali više prilika za postizanje pogotka, no nisu bili uspješni, a pred sam kraj susreta neefikasnost im se osvetila kada Petr Jiráček u 81. minuti pogodio za 0:1 i pobjedu gostiju.

Nogometaši Crne Gore "hvatali" su zaostatak od dva pogotka iz prvog susreta te su u večerašnju utakmicu ušli s velikom željom za postizanjem brzog pogotka, dok se Češka organizirano branila.

Prvu značajniju priliku domaćini su imali u 35. minuti kada je Stevan Jovetić pokušao udarcem s 25 metara, ali nije bio precizan. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Crna Gora imala je pet minuta kasnije. Tada je Elsad Zverotić uposlio Dejana Damjanovića, no njegov udarac s 14 metara nije bio opasan.

Isti igrač vrlo je opasno zaprijetio i u 51. minuti kada je uputio dobar udarac, no vratar Češke Petr Čech ga je zaustavio uz pomoć vratnice. Veliku priliku imao je četiri minute kasnije i Mirko Vučinić koji je pucao iz velike blizine, ali nije bio uspješan.

Vučinić je bio opasan po češki gol i 15 minuta kasnije, a tom prilikom istaknuo se Čech s dvije vrsne obrane. Brojni promašaji nogometašima Crne Gore osvetili su se u 81. minuti kada je Jiráček pogodio za prednost gostiju i potvrdio plasman Češke na Europsko prvenstvo.