1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 18.11.2011, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Damir Kraljević (Zadar), Danijel Storić (Vodice)

Pričuve režirale remi u Kranjčevićevoj

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 18.11.2011.

U dvoboju s vrlo malo prilika nogometaši Zagreba i Cibalije podijelili su bodove. Oba pogotka postigli su igrači koji su ušli u igru s klupe, a iako su pred sebe stavili imperativ osvajanja sva tri boda, Pjesnici su na kraju spavašati i jedan...

Igor Jugović
25'
25
Sven Dedić
46'
27
Ante Mitrović
73'
Vlatko Šimunac
64'
12
Tomislav Vranjić
82'
28
Tomislav Mazalović
87'
Samir Toplak

Početne minute ponudile su dva uzbuđenja, po jedno na svakoj strani. U četvrtoj minuti proigran je Šovšić, koji dodaje Štroku, a on vrata Matkovića. Dvije minute kasnije u polukontru je krenula Cibalia: Vitaić je dodao za Bartolovića, ispred kojega Vidaković čisti u posljednji trenutak.

Nakon 15 minuta igre ponovno su pokušali Bijeli, ovoga puta pored gola pucao je Frljužec, a u 19. minuti Štrok pada u kaznenom prostoru nakon kontakta s vinkovačkim vratarom, ali je sudac Krečak ostao nijem. Štrok je ubrzo morao napustiti igru zbog ozljede, nakon čega se Zagrebov vezni red mučio u kreiranju akcija, a do odmora nije bilo nikakvih zanimljivosti na terenu.

I nastavak susreta započeo je bez izrazitih prilika, tek je u 56. minuti meč-loptu za vodstvo propustio Abdurahimi, koji je iz čiste pozicije, sa svega nekoliko metara, pucao u vratara Matkovića.

Potom Malešov pokušaj odlazi daleko iznad gola i stvarao se dojam da utakmica neće ponuditi pogotke.

Međutim, u 70. minuti je Šimunac, samo šest minuta nakon svog ulaska u igru, uspješno prebacio Vidakovića za prednost gostiju, a Zagreb je stigao izjednačiti u 78. minuti.

Tada je Dedić pucao iz daljine, Matković nije dobro reagirao i propustio je loptu, a Mitrović ju je pospremio u mrežu za 1:1. Tom prilikom se vratar Cibalije teško ozlijedio, stradala mu je jagodična kost, te je odmah prevezen u bolnicu. Mitrović je, pak, na teren ušao samo pet minuta prije svog pogotka.

Zagrebaši su se trudili postići i drugi pogodak, blizu je bio Pavlović u 90. minuti, no sve je ostalo na postavljenih 1:1. Cibalia je tako svoje ispunila jer su u najavama naglasili da dolaze barem po bod, premda će žaliti jer su u mogli i do sva tri. Zagreb nakon tri poraza u nizu i današnjeg remija ne može s prevelikim optimizmom čekati preostale jesenske utakmice.

• Obrisan korisnik19.11.2011. u 20:47
    Ja stvarno nemogu shvatiti da dečki koji toliko dugo treniraju nogomet, i igraju nogomet u 1.hnl, za koji su izuzetno dobro plaćeni, mogu doći u takve šanse kao pojedinci iz NK Zagreba, i promašiti gol. Pa ljudi moji, da ja na svom poslu tako radim, davno bih bio na burzi. Jel mi može tko to... [više na forumu]