1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 18.11.2011, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 3.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)

Dinamo prohujao Parkom mladeži

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • petak, 18.11.2011.

Baš kao i prošle godine, nogometaši Dinama uzeli su sva tri boda u Parku mladeži. Prije 12 mjeseci bilo je minimalnih 1:0, a ove godine visokih 3:0, pa su se tako Modri još više približili novoj obrani naslova. Tri pogotka bila su praktički jedino vrijedno spomena u cijeloj utakmici...

Ivan Baraban
61'
22
Ante Ćapin
79'
32
Bojan Golubović
84'
Krunoslav Jurčić

Da je netko nakon prvih 45 minuta utakmice na Parku mladeži rekao da će konačan rezultat biti 3:0 za Dinamo, vjerojatno bi mu netko rekao da je lud. No, upravo to se dogodilo. Modri su u drugom poluvremenu golovima Beqiraja, Ibaneza i Vide potopili Crvene, koji su ostali dužni svojim navijačima.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo vjerojatno najlošije i od strane Splita i od strane Dinama u ovoj sezoni. Barem što se prvenstva tiče. Nije bilo ni jedne izgledne, izrađene prilike za pogodak. Teško ih je i moglo biti s obzirom da se igralo s dosta prekršaja i elementarnih pogrešaka, prvenstveno u predaji lopte. U takvim okolnostima i jedni i drugi bili su potpuno jalovi u napadačkim akcijama, ali i koncentrirani i čvrsti u obrambenim zadacima.

Split je najbliže pogotku, ako to uopće možemo tako reći, bio u 33. minuti kada je Hrgović dalekometnim udarcem zamalo promašio vrata Lončarića, a Dinamo pet minuta ranije kada je Alispahić s 20 metara pucao preko Vukovićevih vratiju. Sve ostalo bilo je za što brži zaborav.

Zato je drugi dio u potpunosti pripao gostima, koji su u 54. minuti u istoj akciji promašili nekoliko "zicera". Nakon slobodnjaka Alispahića Tonel, Krstanović i Beqiraj mogli su dovesti Dinamo u vodstvo, ali nisu bili precizni. Split se u tim trenucima zaista rijetko sastajao s loptom. Dinamo je kontrolirao zbivanja na terenu i djelovao sve sigurnije, a Split je tek tu i tamo pokušao "zaprijetiti" preko kontri.

Dinamo je do vodstva stigao u 68. minuti. Ibanez je ubacio s lijeve strane, a Beqiraj vanjskom stranom desne kopačke pogodio suprotni kut Vukovićeva gola. Bio je to prekrasan potez Crnogorca. Tri minute kasnije Budiša je zaradio drugi žuti karton i time olakšao Dinamu očuvanje vodstva.

Utakmica je definitivno bila riješena u 78. minuti kada je Ibanez prošao po lijevoj strani i potom udarcem desnom nogome pogodio suprotne Vukovićeve rašlje. Konačni udarac domaćinima zadao je Vida u 81. kada je glavom pogodio mrežu poslije kornera Alispahića. Do kraja utakmice Vida je mogao zabiti i drugi pogodak, ali je iz izgledne situacije prebacio i Vukovića i njegova vrata.

Dinamo je tako bez gotovo ikakve muke došao do nova tri boda i povećao svoju prednost nad dvojcem iz Splita na deset bodova. Bašićevi igrači su razočarali, a Jurčićevi odigrali koliko im je trebalo i potvrdili svoju klasu u odnosu na (pre)ambiciozne Splitovce.

• Skarambež21.11.2011. u 10:58
    Mda. Jedan gol iz zaleđa, jedan superpogodak kojeg se ne može obraniti, a za treći je pogodak - Vida je pogodio teški kut koji ni najbolji centarfori ne pogađaju lako, a Vuković je morao bolje reagirati, pa ide njemu na dušu.
    Skarambež
  • Skarambež21.11.2011. u 10:53
    Ne spori nitkoda je Dinamo bio u izrazitoj dominaciji, no to ne znači da ako "visi gol", da mora i pasti. Odgledao sam mnogo takvih utakmica u kojima izrazito bolji nije postigao pogodak, nego je čak izgubio. Kao što je bilo na utakmici Hajduk-Split lani. Hajduk do 60. minute jedva da je... [više na forumu]
    Skarambež
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 17:57
    Svi koji su vidjeli zaledje zeljeli su da ga vide a ne zato sto je postojalo. Ako cemo suditi po TV prenosu nema sanse da iko moze tvrditi da je bilo zaledje jer kamera nije u linij. Kao nogometni sudac misljenja sam da nije bilo zaledje jer po mome slobodnom misljenju Fatos je bio u liniji ili... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 08:28
    Kakvo zaleđe?! Pa Beqiraj je bio ravnini s Ibanezom, a igrač Splita je ispred Ibaneza. Za razliku od Hajduka, Dinamo je bio puno bolji od Splita i zasluženo pobijedio. I to uz stvarno lijepe golove.
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 01:34
    stvarno je smijesno koliko kompleksa pokazuju hajdukovci. pa zar nije ocito da je dinamo bolji barem 20 % od hajduka?!