Junak

Nula u Čakovcu

Sa SRC Mladosti:Dino Brumec • subota, 19.11.2011.
Nula  u Čakovcu

U utakmici 14. kola Druge HNL susrele su se momčadi Međimurja i Junaka. U vrlo teškim uvjetima, uz gustu maglu, susret je završio bez pobjednika, ali i bez pogodaka. Obje su momčadi promašile po nekoliko prilika pa se podjela bodova čini realna. Junak je ovim remijem došao i do četvrte uzastopne gostujuće utakmice u kojoj nije poražen.

Međimurje – Junak 0:0 (0:0)

SRC Mladost, Čakovec
Gledatelja: 100
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Bojan Zobenica (Vinkovci), Franjo Vučko (Otok)

Međimurje: Bešenić – Novko, Levačić, Marčinković, Barat, Međumurac, Puclin, Garba (od 68. Kovačić), Dodlek (od 46. Bukal), Petak, Zeba
Trener: Damir Biškup

Junak: Runje – Gale, Ajduković (od 72. Sablić), Ljubas, Mandac, Poljak, Šindik, Tadić (od 75. Klarica), Kozina, Samardžić, Lagator
Trener: Tomislav Bilić

Na vrlo hladnom vremenu dvije su momčadi ukrstile koplja i željele doći do sva tri boda. Junak je utakmicu dočekao u vrlo dobroj formi što se gostujućih utakmica tiče, dok s druge strane, Međimurje dvije utakmice zaredom nije izgubilo, ali trener Biškup još čeka na svoju prvu pobjedu na klupi domaćina.

Utakmicu su furiozno otvorili gosti i već nakon 30 sekundi Lagator se sjurio prema golu Međimurja, ali domaći vratar Bešenić bacio se napadaču Junaka pod noge i spriječio pogodak gostiju. U četvrtoj minuti, nakon kornera domaćina, zbila se gužva u šesnaestercu gostiju, ali Međimurje nije uspjelo ugurati loptu u mrežu.

U 14. minuti zabilježen je rijetko viđen promašaj. Igrač Međimurja Međumurac puca s udaljenosti od oko 20 metara, vratar Runje odbija, a Garba s tri metra promašuje gotovo praznu mrežu. U 23. minuti Garba vrlo lijepo daje za Međumurca, ali ovaj se spetljao i otišao malo previše u stranu i šansa domaćina je propala.

Na sljedeću šansu čekalo se sve do 37. minute kada je Lagator krenuo u kontri prema golu domaćina, ali Bešenić je još jednom bio brži i izbacio loptu u aut. U 43. minuti Junak je došao blizu pogotka kada je Samardžić pucao prema golu Međimurja, ali lopta je otišla iznad vratnice. Rezultatom 0:0 završilo je prvo poluvrijeme u kojem je Međimurje imalo više od igre, ali nije uspjelo postići toliko željeni pogodak, dok je s druge strane Junak prijetio najčešće preko opasnog Lagatora.

Drugo su poluvrijeme šansom otvorili domaćini kad se Puclin iznenada našao u prilici, ali gostujući vratar Runje odnio je loptu ispred mladog napadača Međimurja. Garba je u 52. minuti opet lijepo uposlio Međumurca, ali ovaj puca visoko iznad gola. Samardžić se u 55. minuti našao u odličnoj prilici za Junak, ali Bešenić je uspio vršcima prstiju izbaciti loptu u korner. Malo zatim Samardžić opet puca, ali pored gola.

U 61. minuti velika šansa za Junak. Šindik dobro puca prema golu, Bešenić brani, na loptu natrčava Kozina, ali Bešenić još jednom sprječava pogodak gostiju. Tri minute kasnije Junak juri u polukontru i lopta dolazi do Samardžića koji pogađa vratnicu. U tim trenucima visio je gol Junaka u zraku. Gosti su opet bili blizu pogotka kad je, u 69. minuti, na ubačaj s lijeve strane Lagator bio na korak kratak da pospremi loptu u mrežu domaćina.

U 75. minuti šansa na drugoj strani. Međumurac se još jednom našao u dobroj prilici, ali Runje je obranio i ovaj udarac. Samo minutu kasnije još jedna šansa za domaćine; nakon kornera loptu prihvaća Petak i dobro puca, ali obrambeni igrač u redovima Junaka spašava s crte. U 89. minuti slobodnjak za Međimurje iz kojeg Međumurac odlično puca pod gredu, ali Runje uspijeva obraniti. Nakon toga Runje još jednom brani udarac igrača Međimurja, ovog puta Levačića, i time dokazuje da su vratari u ovoj utakmici bili na vrlo visokoj razini.

Utakmica je na kraju završila rezultatom 0:0, a to se nameće kao možda i najpravedniji rezultat. Sve u svemu, bilo je očito da i jedna i druga momčad nisu nezadovoljne, ali ostat će žal za propuštenim šansama na obje strane.

Damir Biškup, trener domaćina, rekao je: "Nismo ušli u utakmicu onako kako smo se dogovorili. Kod kuće bismo morali više težiti pas igri, a ostaje i žal za nerealiziranim prilikama. Na klupi nam sjede kadeti i juniori, a teško je od te djece očekivati da naprave pravi pomak protiv kvalitetnog i čvrstog protivnika kao što je Junak."

"Željeli smo tri boda, a svoju šansu tražili smo preko bokova gdje je Junak, po meni, najslabiji. Poslije svega, mislim da je ovaj rezultat i najrealniji. Probat ćemo ova dva izgubljena boda nadoknaditi negdje drugdje", dodao je trener Biškup.

Luka Bešenić, vratar i kapetan Međimurja odigrao je odličnu partiju i nakon utakmice uputio svojevrsni apel svojoj upravi: "Uvjeti su trenutačno dosta teški, ali mi se nadamo da će Uprava imati malo više sluha i da će sve krenuti na bolje."