MAXtv Prva liga, 16. kolo, 25.11.2011, 14:30 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb, gledatelja: 110
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Menđušić (Vinkovci), Berger (Osijek)

Ivana Strahija • petak, 25.11.2011.

Mnogo su Varaždinci očekivali od utakmice u Zagrebu, no Lokomotiva je, posebno u prvom poluvremenu, pokazala više inicijative, što je u drugom poluvremenu nagrađeno golom. Taj jedini pogodak Brozovića donio je Lokosima nova tri boda.

Kako je i najavio, navlas istu ekipu koja je u prošlom kolu donijela Varaždinu prvi trobod sezone protiv Intera, Branko Janžek poslao je na travnjak u Maksimiru, dok je Ante Čačić u prvih 11 Lokomotive, koji su posramili Hajduk u 15. kolu, napravio samo jednu izmjenu, umjesto Poljaka na travnjaku je bio Bule.

Očito je pobjeda nad Hajdukom bila veći motivator od pobjede nad Interom, jer je Lokomotiva u prvih 45 minuta imala desetak dobrih prilika. Prije isteka desete minute tako je Peko poslao dobru loptu pored varaždinske vratnice, a zatim je Bule povukao kontru i opasno zaprijetio, no Lončar je izbio njegovu loptu iz opasne zone.

Vezane vijesti

Posebno je opasna po Varaždinski gol bila i prigoda Jurića u 20. minuti, koji je loptu glavom poslao preko golmana Drevena, ali je Brazilac u varaždinskim redovima DeSouza uspio spasiti mrežu, također glavom. U ostatku poluvremena Lokosi nastavljaju diktirati tempo, a vrijedi izdvojiti i prilike bivšeg Varaždinca Filipa Škvorca, zatim Brozovića i Jurića, koje sve 'skida' Dreven, koji se tako premetnuo u igrača poluvremena varaždinske momčadi.

Od gostujućih prilika, mogu se izdvojiti tek dvije, u 20. minuti je Tokić nedovoljno precizan s linije 16 metara Lokomotive, a mnogo je uvjerljivija bila prilika iz 42. minute, kad je drugi najbolji strijelac u povijesti hrvatskog nogometa, Vugrinec, na znojenje natjerao domaćeg golmana Mitrovića. Loptu je Vuga primio na prsa i snažno tukao lijevom nogom, no domaći vratar ipak je uspio skrenuti opasnost od svoje mreže.

Na žalost Lokomotivinog golmana, to je ujedno bila i posljednja njegova parada utakmice, jer je zbog ozljede prepone morao biti zamijenjen.

Drugi dio Lokomotiva otvara pogotkom. U 50. minuti dvojica domaćih igrača rješavaju Vugrinca lopte, u brzom kontranapadu Peko proigrava Brozovića, a ovom ostaje loptu poslati u gostujuću mrežu za 1:0.

Do kraja susreta nema toliko zanimljivih akcija Lokosa kao u prvom poluvremenu, može se izdvojiti tek Pivarićev proboj po lijevoj strani, nakon čega lopta završava pored varaždinske vratnice, iako je Pivarić mogao odigrati za Poljaka koji je bio u boljoj poziciji.

Gosti iz Varaždina imali su dvije dobre prilike za poravnanje. U 64. minuti je nakon udarca iz kuta dobro reagirao DeSouza i glavom loptu poslao u pravom smjeru, no opasnost otklanja domaća obrana, dok je u 84. minuti kapetan Varaždinaca odlično odigrao za mladog Pajača, koji nije dovoljno precizan da loptu smjesti u Lokomotivinu mrežu, već ona odlazi kraj lijeve vratnice.

Rezultat se više ne mijenja, Lokomotivi s "minimalcem" ostaju sva tri boda, dok Varaždinci odlaze kući s još jednim porazom, 13. ove sezone.