MAXtv Prva liga, 16. kolo, 26.11.2011, 15:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Dević (Koprivnica), Hudika (Varaždin)

Novi posrtaj Splita

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 26.11.2011.

Podjelom bodova završio je dvoboj Splita i Cibalije u Parku mladeži. Gosti su poveli rano i bili bolji u prvom poluvremenu, no zato su u drugom dijelu domaćini dominirali i uspjeli izjednačiti...

Ivan Baraban
21'
7
Predrag Šimić
46'
29
Marko Tešija
74'
Enor Pulić
46'
7
Dino Kresinger
70'
5
Tomislav Čuljak
83'
Samir Toplak

Nakon bolnog poraza od Dinama, nogometaši Splita doživjeli su još jedno razočaranje. Iako su očekivali sva tri boda protiv Cibalije, osvojili su samo jedan.

Split nije uspio rano pritisnuti suparnika i zagospodariti terenom, kao što je to bio slučaj u većini utakmica na Parku mladeži ove sezone. Dapače, gosti su bolje ušli u susret i već u šestoj minuti poveli. Prgomet je odlično prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu za Koledića, koji je s desetak metara neometan pogodio za vodstvo Cibalije.

Vezane vijesti

Gosti su djelovali povezanije i rastrčanije naspram sterilnog i prilično nepovezanog domaćina, koji je jedva sastavljao smislene akcije. Vinkovčani su se odlično kretali i nisu dopustili Crvenima puno prostora za kreaciju.

Erceg je dvaput bezuspješno pokušao zaprijetiti dalekometnim udarcima, a koliko je trener Bašić bio nezadovoljan izvedbom svojih igrača, govori činjenica da je već u 21. minuti napravio prvu izmjenu (Baraban umjesto Obilinovića).

Splitova desna strana, na kojoj se nalazio indisponirani Marčić, bila je najpropusnija i upravo su tu Vinkovčani stvarali najviše neugodnosti domaćinima, poglavito preko raspoloženog Prgometa.

Što je prvo poluvrijeme više odmicalo, to su se gosti sve više povlačili i prepuštali inicijativu Splitu. U 27. minuti Župarić je u posljednji trenutak ispred Ante Vitaića izbio loptu s peterca, a pet minuta poslije Crveni su imali najbolju priliku. Iz slobodnog udarca pucao je Vitaić, a lopta je prošla za malo pokraj desne vratnice.

U samoj završnici prvog dijela Cibalia je mogla udvostručiti vodstvo i potpuno slomiti domaće. Jurić je u kaznenom prostoru pronašao Bartolovića, a ovaj proslijedio loptu na prvu vratnicu. Tamo je bio Prgomet, koji je pucao petom pokraj gola. Da je lopta išla u okvir, bio bi to siguran pogodak jer je Vuković već bio na krivoj nozi.

U drugo poluvrijeme potpuno drukčije izdanje Splita. Izdanje kakvo se uglavnom gledalo na Parku mladeži ove sezone. Crveni su živnuli, počeli pritiskati goste i, najvažnije, stvarati šanse. Cibalia praktički nije prelazila centar.

Nakon bezopasnog udarca Čopa iz daljine, Erceg je u dva navrata mogao donijeti Splitu izjednačenje, no oba njegova pokušaja Vranjić je zaustavio sjajnim obranama. Posebno je upečatljiva bila obrana ovog drugog udarca, u 59. minuti, poslije prve prave izrađene akcije u kojoj su osim Ercega sudjelovali Marčić, Vitaić i Baraban.

U 66. minuti Split je zasluženo izjednačio. Vitaić je odličnom asistencijom, zapravo lobom, pronašao Ercega, koji još ljepše iz voleja pogađa suprotni kut Vranjićeve mreže.

Split je tada krenuo svim silama po sva tri boda, no nije uspio stvoriti neku izglednu priliku. Nalijetali su sa svih strana Splitovci, no Vinkovčani su se uspješno obranili.