MAXtv Prva liga, 16. kolo, 26.11.2011, 15:00 h, Stadion Aldo Drosina, gledatelja: 1.200
Suci: Andrej Burilo, Lončar (oba Osijek), Fegeš (Nedelišće)

Damir Žbulj • subota, 26.11.2011.

U 16. kolu MAXtv Prve lige nogometaši Istre 1961 stigli su do sigurne, uvjerljive, ali i očekivane pobjede protiv Karlovca. Gosti su više od sat vremena igrali s igračem manje na travnjaku pa je konačnih 2:0 Puljana moglo biti i uvjerljivije. U redovima domaćina istaknuo se bivši Karlovčanin Karlo Primorac, koji je s postignutim pogotkom i izborenim kaznenim udarcem bio ključna figura svog sastava.

Nedjeljko Amić
46'
17
Emilko Janković
60'
18
Mihael Sopčić
77'
Damir Petravić

Nogometaši Istre 1961, nakon što su proteklog vikenda slavili na domaće terenu nad Slavenom, imali su priliku ponovno na svojoj Drosini protiv Karlovca stići do nova, važna tri boda. Opće je poznata stvar kako su gosti u velikim problemima. Štrajk, a i neigranje utakmice u Rijeci sigurno su ostavili trag na igračima, no, prema odluci igrača ipak su jesenski dio prvenstva odlučili odigrati do kraja, a u Pulu su stigli s namjerom osvajanja barem boda.

Puljanima je nakon odlične utakmice u prošlom kolu porastao optimizam, a ekipa Karlovca stigla im je kao naručena za nastavak pozitivne atmosfere. Trener Pamić najavio je kako mu je u mislima samo pobjeda, a tako su se postavili i na terenu od prve minute ove utakmice.

Dvoboj je otvoren čvrsto, pomalo i grubo od strane i domaćih i gostujućih nogometaša, bez pravih prilika u početnih 15-ak minuta utakmice. No, tada je jedno rušenje Primorca, koji je i u prošlom kolu protiv Slavena izborio kazneni udarac, u kutu kaznenog prostora rezultiralo najstrožom kaznom. Siguran realizator bio je Mateo Sušić i Istra je od 18. minute bila u prednosti.

Mogao je domaćin i do drugog pogotka odmah nakon penala, ali Karlovčani su uspjeli loptu izbaciti s gol linije. Međutim, u 23. minuti, nakon gužve na terenu, u kojoj je sudjelovalo više igrača obje momčadi, sudačka odluka koja je možda i prelomila utakmicu na stranu domaćina. Crvenim, isključujućim kartonom kažnjen je Igor Novaković te su gosti uz rezultatski zaostatak ostatak utakmice morali odigrati s igračem manje na travnjaku.

Nakon pola sata igre opasan je bio Henri Belle, koji se probio u kazneni prostor, ali udarac je otišao preko gola Karlovčana. Brojčanu prednost Puljani su materijalizirali samo nekoliko minuta prije odlaska na odmor. Kamerunac Belle odlično je uposlio Primorca, a bivši igrač Karlovca plasira loptu pored vratara i šalje ju u mrežu.

Vodstvom Istre 1961 od 2:0 otišlo se na odmor, a u nastavku, jednosmjerna utakmica. Gosti su vjerojatno čekali samo da ovaj susret što prije završi, dok je domaći sastav mirno kontrolirao tijek susreta, čuvajući stečenu prednost.

Veliku prigodu je u 70. minuti propustio ponovno Belle, koji je i zatresao vratnicu, a osam minuta kasnije Prelčec i Belle imali su priliku 'dokrajčiti' Karlovčane. Međutim, bez obzira na konačni rezultat Istra je u potpunosti nadigrala Karlovac te s igračem više na travnjaku većinu utakmice bez problema stigla do očekivane i sigurno ostvarene pobjede.

U posljednjem kolu prije odlaska na zimsku pauzu nogometaši Istre 1961 će na gostovanju kod Osijeka tražiti nastavak ovog niza pobjeda, dok Karlovčani vjerojatno jedva čekaju idući vikendi domaći susret sa Zagrebom, kako bi ovu jesensku prvoligašku agoniju priveli kraju.