MAXtv Prva liga, 16. kolo, 26.11.2011, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Skender (Rijeka), Žudetić (Pula)

Josip Piršljin • subota, 26.11.2011.

Nogometaši Zadra došli su do druge uzastopne pobjede u Prvoj ligi. Nakon što su u prošlom kolu svladali Osijek, danas su na Stanovima Zadrani slavili protiv Lučkog rezultatom 1:0.

Jakov Surać
75'
16
Ibrahim Hajdini
82'
21
Josip Jurjević
90'
Davor Rogač
32'
11
Josip Fuček
46'
16
Marin Zulim
84'
Željko Kopić

Igrači Dalibora Zebića su poslije tri poraza uspjeli prekinuti taj niz u prošlom kolu protiv Osijeka, a danas su pred svojim navijačima bili bolji i od izravnog konkurenta za ostanak Lučkog. Zadrani su sada pobjegli Zagrepčanima na osam bodova i mogu bez prevelikog opterećenja na gostovanje na Poljud u zadnjem kolu jesenskog dijela prvenstva. Sastav Željka Kopića nije prikazao dobar nogomet kao u prošlim susretima. Lučko nije stvaralo puno prilika, a šansu za popravak dojma ima u sljedećem kolu protiv Rijeke u Kranjčevićevoj.

Susret su bolje otvorili domaći nogometaši. Već u trećoj minuti lijepu je priliku imao najbolji strijelac lige Ivan Santini kada je polu-volejem pokušao iznenaditi Željka Kovačića na vratima Lučkog, no lopta je otišla iznad vratnice. Zadrani su nastavili s boljom igrom na početku, dok su se gosti koncentrirali na obranu.

Nogometaši iz Zagreba su prvi put zaprijetili u 16. minuti, a do lopte je nakon greške obrane Zadra došao Hrvoje Kovačević. Ipak, njegov udarac nije bio dovoljno precizan, te se mreža Antonija Ježine nije zatresla.

Zadar je bolju igru okrunio pogotkom u 28. minuti. Po lijevoj je strani prošao Luka Begonja i vrlo lijepo ubacio u šesnaesterac gostiju gdje se našao Santini i postigao svoj deseti ovosezonski gol u MAXtv Prvoj ligi. Domaći su i nakon vodećeg gola nastavili tražiti novi, te su imali nekoliko polu-prilika, no na odmor uoči nastavka susreta se otišlo s 1:0.

Zadrani su i na startu drugog poluvremena imali lijepu priliku da povećaju vodstvo. U 49. minuti pred vrata Kovačića je ubacio Ivan Ćurjurić, a loptu u mrežu je propustio poslati Matej Jonjić. Nedugo potom iz slobodnog udarca prijeti Ivan Anton Vasilj, ali Kovačić zaustavlja njegov pokušaj.

Pokušao je gostujući trener unijeti živost u igru svojih prvotimaca ubacivanjem Josipa Fučeka na poluvremenu, ali Lučko je i dalje bilo bezopasno po vrata Ježine. Zadar je bez većih poteškoća uspio do kraja utakmice zadržati svoju prednost stečenu u prvom dijelu, te je Zebićev sastav upisao šest bodova u zadnja dva dvoboja u Prvoj ligi.