MAXtv Prva liga, 16. kolo, 26.11.2011, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Mergeduš (Nova Gradiška), Fejer (Bjelovar)
Rijeka
Rijeka
Damir Kreilach 41' (11m)
1:0(1:0) Osijek
Osijek

Kreilach za spokoj na Kantridi

S Kantride:Vedran Filipović • subota, 26.11.2011.

Rijeka je nakon šest godina svladala Osijek na Kantridi, a jedini strijelac bio je veznjak Damir Kreilach koji je rutinirano realizirao najstrožu kaznu.

Mance, Pilčić i Matovina su ostali na klupi budući da je Ištuk po dobrom starom običaju postavio Sandija Križmana u vrh napada dok se Čulina i Alferez nisu uspjeli oporaviti za susret. Datković je zamijenio Bakovića u obrani dok je Vlado Bilić, sasvim logično, napravio samo jednu promjenu u odnosu na kup utakmicu. Naime, u posljednji red uvrstio je Gavrića umjesto Leškovića.

Na travnjaku je sve izgledalo kao u srijedu, Osječani su strpljivo čekali svoje prilike, a Riječani su držali loptu te pretežito preko desne strane pokušavali naći put do Kardumove mreže. Dva udarca Gutierreza preko gola u prvih 15 minuta rasplamsala su maštu malobrojnih navijača Bijelih da će napokon vidjeti ono što nisu još vidjeli ove sezone - nogomet na Kantridi. Miloš je nešto kasnije uputio prvi udarac u okvir vrata, no gostujući vratar bio je dobro postavljen.

18-godišnji Mato Miloš bio je najagilniji riječki pojedinac na terenu, ali na njegove solidne ubačaje dolazilo je premalo njegovih suigrača da bi ozbiljnije ugrozili disciplinirane Slavonce. Čagalj i Dedić su se sredinom prvog dijela našli na drugom kraju tih centaršuteva, no nisu bili precizni.

Domaći su bolju igru okrunili u 41. minuti. Dedić je izbacio Gutierreza na lijevoj strani, Meksikančev centaršut visoko podignutom rukom zaustavio je Ibriks te sucu Matocu nije bilo druge nego pokazati na bijelu točku. Damir Kreilach poslao je Karduma u jedan, a loptu u drugi kut i donio posve zasluženo vodstvo Rijeci. Gostujući vratar bio je na novom iskušenju dvije minute kasnije, no dobro je pokrio svoj kut kod udarca Miloša.

Na odmor se otišlo s minimalnim domaćim vodstvom, a gosti nisu pokazali ni polovicu onoga što su u srijedu. Ištukovi izabranici igrali su dobro, bilo je to jedno od boljih ovosezonskih izdanja ako se zanemare pojedinačne pogreške na sredini terena koje su mogle biti kobne po Lisjaka.

Bilić je na poluvremenu ubacio Barišića i Pušića umjesto Babića i Miličevića, zaigrali su Osječani nešto ofenzivnije, no i početkom drugog dijela Rijeka je bila ta momčad koja je diktirala zbivanja na terenu. U 58. minuti izgubio je gostujući strateg strpljenje i s Ljubojevićem kojega je zamijenio Maglicom.

Dlanove promrzlih riječkih navijača zagrijao je Križman u 62. atraktivnim škaricama, ali lopta je otišla pored gola. Što se utakmica približavala kraju, igra domaće momčadi je polako padala kao, uostalom, i cijele sezone dok su se gosti iz Osijeka žurili i trudili poentirati, ali Robert Lisjak je slobodno mogao naručiti čaj na golu da se barem malo zagrije.

Novi riječki talent Ivan Močinić dobio je dvadesetak prvoligaških minuta, a bosansko-hercegovački trener je u 80. ubacio iskusnog Čavala umjesto Dedića koji je neumorno radio i razbijao osječke napade već oko centra. U 89. minuti Osječani su propustili ogromnu priliku, Smoje je iz gužve s pet metara pogodio Lisjaka, lopta se odbila do Ibriksa koji pogađa prečku kada je bilo teže promašiti nego pogoditi mrežu.

Rijeka je osvojila bitna tri boda u posljednjoj domaćoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini te barem malo popravila lošu atmosferu u momčadi. Prvi čin trilogije pripao je Slavoncima, drugi Riječanima, a treći se igra u utorak u Gradskom vrtu.

• Zdren27.11.2011. u 13:25
    Dva udarca Gutierreza preko gola u prvih 15 minuta rasplamsala su maštu malobrojnih navijača Bijelih da će napokon vidjeti ono što nisu još vidjeli ove sezone - nogomet na Kantridi. vrhunski :D :D