Hrvatski kup, Četvrtfinale, 30.11.2011, 13:30 h, Mladina, stadion Mladina, gledatelja: 500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Josip Havaić (Koprivnica)

Ivana Strahija • srijeda, 30.11.2011.

Prvoligaš iz Vinkovaca umalo se propisno osramotio u Mladini, gdje je drugoligaški Vinogradar pogotkom Hrvoja Tokića u 62. minuti, i općenito odličnom igrom, držao Cibaliju u klinču do same završnice. No, gol u 88. minuti spasio je obraz Vinkovčana.

Gabrijel Boban
81'
5
Antonio Mišura
89'

Jakov Puljić
46'
22
Frane Vitaić
67'
4
Marin Matoš
76'
Samir Toplak

Vinkovačka Cibalia se, kroz ušicu igre, progurala u polufinale Hrvatskog kupa. Kako je i najavljeno, dobro raspoložena momčad Vinogradara nije imala posebnog respekta prema prvoligašu, a želeći pružiti lijepi oproštaj svojim navijačima pred zimsku pauzu, domaći su se igrači posebno potrudili.

Da 2:1 iz prvog susreta nije mnogo, niti dovoljno, Vinogradari dokazuju već sredinom prvog poluvremena, kad tresu mrežu iza vinkovačkog golmana, no pogodak je poništen zbog zaleđa.

Vezane vijesti

Na poluvrijeme se odlazi s 0:0, no u 62. minuti zastavica pomoćnog suca nije spasila Vinkovčane. Hrvoje Tokić je pronašao rupu u obrani Cibalije i postigao pogodak za 1:0 i veliko slavlje gledališta. Od Tokića je to bilo za očekivati, a Vinogradar je time pokazao koliko je dobar posao napravio njegovim dovođenjem, jer je u ovoj sezoni Hrvoje već deset puta tresao mrežu Vinogradarovih protivnika, dok je prošle bio najbolji strijelac lige, s 19 zgoditaka u dresovima MV Croatije i Mosora.

Vidljiva je bila nervoza gostujućih nogometaša nakon toga, pošto su unatoč najavama o tome da su favoriti, gledali u sad sasvim izglednu mogućnosti ispadanja iz Kupa. No, obraz Prve lige i Cibalije spasio je Bartolović pogotkom u 88. minuti, odličnom reakcijom na loptu koju je Vinogradarov golman odbio nakon slobodnog udarca Vitaića.

Domaći do kraja nisu uspjeli još jednom zatresti mrežu protivnika i tako odvesti susret u produžetke, pa ostaje 1:1, a Cibalia prolazi u polufinale.

Hrvatski kup

• Obrisan korisnik30.11.2011. u 18:28
    Nema fotki, vjerojatno je ono smeće Rubinić ponovno zabranio fotoreportere...
  • Obrisan korisnik30.11.2011. u 18:22
    Konju jedan, nije posteno sto ti zivis... za nas taj kup znaci puno vise nego za bilo koga u ovoj ligi, od one proklete 99... samo sada da osijek uspijemo dobiti u polufinalu kup je nas   U.C.V.
  • Obrisan korisnik30.11.2011. u 18:18
    A baš mi je žao Vinogradara :( bilo bi ih fora vidjet u polufinalu, a tko zna možda i dalje.
  • Obrisan korisnik30.11.2011. u 17:49
    Ne razumijem zašto vi novinari toliko često koristite riječ "sramota"!!! Zar je sramota izgubiti u poštenoj i fer borbi. Zar je sramota za prvoligaša ako ga pobjedi drugoligaš?
    kakav način? elaboriraj i argumentiraj te teške riječi?!