1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 02.12.2011, 14:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Josip Havaić (Koprivnica), Dražen Fejer (Bjelovar)

Nikola Vlahović • petak, 02.12.2011.

Zadnje kolo prvog dijela sezone u Maksimiru su otvorili Lokomotiva i Inter iz Zaprešića. Nakon 90 minuta igre više razloga za slavlje imali su igrači Lokomotive...

Ante Budimir
58'
23
Mario Brlečić
58'
29
Matija Mišić
63'
Ilija Lončarević

Po vrlo hladnom vremenu i pred samo dvadesetak navijača, 17. kolo Prve lige otvorili su Lokomotiva i rival iz susjedstva, Inter iz Zaprešića. Lokosi su nametnuli svoju igru od prve minute te su na kraju zasluženo pobijedili.

Odmah na početku utakmice vidjelo se da je Lokomotiva puno odlučnija da dođe do tri boda, a u prvih desetak minuta domaćini su imali dvije lijepe prilike. Već u drugoj minuti nakon kornera dobro je pucao Komorski, ali njegov udarac nije bio precizan. Par minuta nakon toga "topovski" je iz daljine pucao Peko, međutim, lopta je prohujala pored vratnice gostujućeg gola.

Inter je bio potpuno nezainteresiran za ofenzivni dio igre, a Lokomotiva je bolju igru okrunila pogotkom u 24. minuti. Udarac iz kuta izveo je Bule, a pred golom Intera najbolje se snalazi Komorski koji glavom zabija za zasluženo vodstvo Lokosa.

Nakon toga u prilici se našao i Inter, a dobru priliku gostiju u pogodak, sa samo šest metara, nije uspio pretvoriti Filip Šćrbec. Međutim, Lokomotiva je odmah uzvratila preko Bule, ali udarac iskusnog napadača nije bio precizan te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Ilija Lončarević nije mogao biti zadovoljan s onim što su njegovi igrači pokazali u prvih 45 minuta, međutim, u nastavak su Žuti krenuli jednako loše te su ubrzo kažnjeni i drugim pogotkom. Lokomotiva je odigrala brzu kontru, a jedan odbijanac prihvatio je Bule te je poslao loptu iza leđa nemoćnog Santinija za vodstvo Lokomotive od 2:0.

Tračak nade Interu se ukazao u završnici kada je isključenje zaradio Dino Škvorc, međutim, Inter ni s igračem više nije uspio ozbiljnije zaprijetiti vrataru Lokomotive. Lokosi su bili bolji cijelu utakmicu te su sasvim zasluženo došli do tri boda, koja ih s utakmicom više, lansiraju na peto mjesto Prve lige.

• xavice03.12.2011. u 15:44
    ta lokomotiva je više puta skinula hajduk,kao i inter...a da se doslovno tako misli,nemaju šta tražiti ni bivši  europski prvak cibona ili rk zagreb,tako da ti argument takav ne stoji..kad su toliko jadni i nikakvi pa ajde nek ih skinu uvijek dinamo,hajduk,zadar pa će i ispasti iz lige
    xavice
  • ttt200802.12.2011. u 22:30
    Može li mi onaj tko je lupio minus na moj komentar objasnit zbog čega? Jel zbog toga što više vjeruje novinaru kojem je cilj što više ocrnit ligu il ima hobi lupat minuse bez obzira kaj piše
    ttt2008
  • bozidar7802.12.2011. u 19:42
    20-tak gledatelja, kao da je igrala Babina Greda
    bozidar78
  • Obrisan korisnik02.12.2011. u 19:29
    što su onda ostali???!!!! Najlijepši nogomet u ligi igra upravo Lokomotiva. Najlakše sjedit na guzici i pljuvati po svemu. Današnja utakmica je bila bolja od pola utzakmica u serie A.
  • Obrisan korisnik02.12.2011. u 18:26
    ova smrdljiva lokomotiva bi trebala prva da ispadne iz lige...