1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 03.12.2011, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Tvrtko Jureša (Zagreb)

Sačerov pogodak za slavlje Varaždina

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 03.12.2011.

Iako su Šibenčani već u drugoj minuti imali vodstvo, Varaždinci su se uspjeli iskopati iz minusa. Za to je zaslužan Vugrinec, koji je bio siguran realizator penala, a pet minuta pred kraj utakmice pobjedu je Varaždinu donio pogodak Sačera.

Ante Živković
63'
21
Vice Kendeš
70'
8
Luka Fuštin
79'
Goran Tomić

Jedva su se gledatelji, njih par stotina, uspjeli smjestiti, a već je Šibenik poveo. U brzom kontranapadu Vuk je pronašao Jakoliša, a ovaj je prošao pored Lončara, koji ga nije znao zaustaviti i lobao je golmana Drevena. Lopta je lagano odskakutala u mrežu za 0:1 u drugoj minuti.

Malo je Varaždincima trebalo da se oporave od šoka, pa ne čudi što Jakoliš i opet uspijeva proći pred domaći gol, no ovog ga puta zaustavlja DeSouza. Pravu akciju domaćih vidjeli smo tek u 21. minuti. Slobodni udarac izveo je Vugrinec, lopta je došla do Glavine, on je vraća za Golika, a on proigrava Vugrinca, koji puca, no nije uspio biti dovoljno precizan kroz šumu nogu pred šibenskih 16 metara.

Slično se ponavlja i desetak minuta kasnije, na još jedan proboj Jakoliša Varaždinci odgovaraju lijepom akcijom, Vugrinec je odlično proigrao Glavinu, koji s ruba 16 metara Šibenika jako puca, no uspijeva tek napucati Spahiju. Odbijenu loptu pokušava iskoristiti Golubar, no šalje je iznad gola golmana Slavice.

Na odmor se ide nakon što su udarce isprobali Pešić odnosno Pajač, ali bez promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme počinje naoko dosadno, da bi se u 54. minuti zatresla mreža Šibenika, no pogotka nije bilo. Po desnoj strani pobjegao je naime Rašić i centrirao, a u gužvi je lopta izašla van igrališta, no vraća je u peterac Glavina, a Vugrinec šalje u mrežu.

Odmah odgovaraju Šibenčani, a Jakolišev šut dobrom reakcijom jedva kroti Dreven, da bi potom došlo i do izjednačenja, u 60. minuti. Vugrinčevu je loptu, nakon dodavanja Golubara, rukom skrenuo u gostujućih 16 metara netko od Šibenčana, a sudac Mlakar pokazao je na bijelu točku.

Siguran izvođač bio je Vugrinec, koji postavlja 1:1, a samom sebi smanjuje zaostatak na vječnoj listi najboljih strijelaca HNL-a iza Cvitanovića, sad mu nedostaju samo dva pogotka.

Nakon toga, Šibenčani počinju padati u formi, a Varaždinci igrati sve bolje. Odmah po izjednačenju, domaći su mogli i povesti. Rašić je pucao s desne strane, golman Slavica odbio je loptu, a Sačer je nije uspio pretvoriti u pogodak.

Slijedi dobra asistencija Sačera za Lončara, koji loptu šalje svega par centimetara od šibenskih vrata, a zatim i odličan šut Vugrinca iz slobodnjaka, lopta je letjela malo iznad živog zida tik pod prečku, ispod koje je jedva izvlači Slavica.

Sve je riješeno u 85. minuti. DeSouza je glavom spustio loptu za Vugrinca, a on je proigrao Sačera, koji je šalje u mrežu za 2:1 i drugu pobjedu Varaždina u ovoj sezoni.

• Obrisan korisnik04.12.2011. u 12:52
    Igraj Varteks, volimo te mi, volimo te mi!!!
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:14
    ooooo pa evo još jedna pobjeda :-) bravo za vugrinca, svaka čast majstoreeeeeeee jooooš par komada i budeš car :-)
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 17:22
    čak,to moramo proslaviti :D bravo ekipa!