1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 03.12.2011, 15:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić, Dalibor Conjar, Hrvoje Barišić (svi Osijek)

Nikola Vlahović • subota, 03.12.2011.

U zadnjem kolu Prve lige Karlovac je na svom stadionu dočekao Zagreb, koji je preko tjedna izbacio Hajduk iz Kupa. Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme obilježila su dva gola i dva nerealizirana jedanaesterca. U nastavku je ponovno bilo žestoko, a na kraju nije bilo pobjednika...

Nenad Dedić
46'
13
Stjepan Kokot
66'
18
Mihael Sopčić
74'
Vedran Celišćak
38'
21
Ivica Džolan
46'
14
Dino Bevab
57'
Gordan Ciprić

Ohrabren izbacivanjem Hajduka iz Kupa, Zagreb je najavio pobjedu protiv Karlovca, a utakmica je pokazala da najave gostiju nisu bile uzaludne. Zagreb je odigrao dobru utakmicu te je zasluženo u prvom poluvremenu zabio dva gola. Ipak, u nastavku se Karlovac probudio te je u uzbudljivoj završnici uspio poravnati rezultat i osvojiti bod.

Karlovac je dobro ušao u utakmicu te je već u trećoj minuti bio blizu pogotka. Odlično je po desnoj strani prošao Štefančić, vratio povratnu loptu za Ottochiana, međutim, udarac mladog veznjaka prohujao je iznad gostujućeg gola. Nakon toga Zagreb je poveo. Nakon kornera, dobro se ispred gola Karlovca snašao Ante Mitrović te je doveo Pjesnike u vodstvo.

Nakon gola nastavilo se atraktivno igrati i već u 11. minuti Karlovac je imao odličnu priliku za poravnavanje rezultata. Naime, sudac je svirao penal za domaćine, loptu je na bijelu točku postavio Enes Novinić, međutim, njegov udarac otišao je preko gola. Tada je priliku za izjednačenje imao Štefančić, dobro je okrenuo Pavlovića te se našao "1 na 1" s vratarom Vidakovićem, međutim, nije uspio svladati gostujućeg vratara.

Nakon toga Karlovac je primio drugi gol. Oršulić je dobro ubacio, a najviše je skočio Pavlović te je glavom, u 27. minuti, zabio za povećanje vodstva. Ipak, Karlovac se mogao vratiti u igru u 31. minuti kada im je sviran novi jedanaesterac. Loptu je rukom u svom šesnaestercu dirao Pavlović, a sudac je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je Štefančić, ali Vidaković je obranio njegov udarac s 11 metara.

Početkom drugog poluvremena Karlovac je uspio svladati odličnog Vidakovića. Novinić je poslao loptu iza leđa gostujućeg vratara iz neposredne blizine te je tako vratio svoju momčad u igru. Nakon tog gola Karlovac je počeo igrati te je pritisnuo goste, međutim, Pjesnici su u tom trenutku došli i do trećeg gola. Udarac Abdurahimija obranio je vratar Karlovca, ali odbijanac je prihvatio Lovro Medić koji zabija za 3:1.

Ipak, Karlovac nakon par minuta ponovno smanjuje rezultat, a domaće navijače obradovao je Mihael Sopčić. Pet minuta prije kraja utakmice domaćini su poravnali rezultat. Nakon gužve ispred gola Zagreba najbolje je reagirao Barišić te je postavio konačnih 3:3. Karlovac i Zagreb odigrali su odličnu utakmicu, a svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme. Tako će i Karlovac i Zagreb na zimsku pauzu otići s bodom iz ovog susreta.

• Obrisan korisnik03.12.2011. u 17:17
    I tak... Evo nas nadomak zone ispadanja... 0:2, pa 1:3, protivnik u krizi... i sve to nije dosta za pobjedu...