Bayern preskočio Borussije, Mandžukić strijelac

Borna Rupnik • subota, 03.12.2011.

Nogometaši Bayerna ponovno su na čelu Bundeslige, nakon pobjede nad Werderom i remija u Mönchengladbachu, a Mario Mandžukić ponovno se upisao u listu strijelaca...

Borussia iz Dortmunda doputovala je u goste Borussiji iz Mönchengladbacha na ogled prvoplasirane i drugoplasirane momčadi lige, a derbi imenjaka naposljetku nije dao pobjednika.

Bila je to prilično otvorena, dobra nogometna predstava u kojoj se vidjelo da i jedni i drugi teže pobjedi, a sukladno tome već je početna faza utakmice ponudila nekoliko prigoda na obje strane. Do vodstva je su ipak došli žuto-crni gosti, nakon što je u 40. minuti Götze ubacio iz kornera, a visoko skočio Lewandowski i glavom pogodio za 1:0.

U nastavku su svoje šanse propustili Dante, strijelac Lewandowski i Santana, ali nije Hanke, koji je lijepu akciju domaćih okrunio snažnim prizemnim udarcem izvan kaznenog prostora za poravnanje. Zatresla se još jednom mreža momčadi iz Mönchengladbacha, no Lewandowskom je bilo signalizirano zaleđe. Ivan Perišić u igru je ušao u 86. minuti umjesto Grosskreutza.

Priliku za povratak na čelo iskoristio je Bayern, u dvoboju trećeplasirane i četvrtoplasirane momčadi. Na Allianz Areni gostovao je Werder, koji je na odmor otišao u rezultatskom zaostatku zahvaljujući preciznom udarcu Riberyja s ruba šesnaesterca u 22. minuti. Werderov trener Schaaf na poluvremenu je uveo Rosenberga, što mu se isplatilo nakon samo nekoliko minuta, kada je Šveđanin prošao Badstubera i izjednačio rezultat.

No, Bayern je između 69. i 83. minuti osigurao sva tri boda. Robben je prvo bio precizan s bijele točke, potom je Ribery povisio na 3:1 na asistenciju Gomeza - kojemu je poništen pogodak zbog zaleđa - da bi Robben još jednom realizirao kazneni udarac za 4:1. U međuvremenu je i Hunt zbog grubog prekršaja ostavio Werder s desetoricom.

Ivica Olić odgledao je utakmicu s klupe, a Danijel Pranjić ušao je u sudačkoj nadoknadi.

Wolfsburg je protiv Mainza uspio prokockati dva gola prednosti. Prvi je bio djelo hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića, koji je u desetoj minuti iskoristio slobodan prostor za novi gol na svom kontu, a prije poluvremena pucao je Madlung, a lopta se od Kirchoffa odbila u mrežu za udvostručenje prednosti.

Međutim, Ivanschitz iz jedanaesterca i Choupo-Moting desetak minuta prije kraja ipak donose bod Mainz. Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, a Lakić i Čale nisu konkurirali za sastav Wolfsburga.

Kaiserslautern i Hertha odigrali su 1:1 uz autogol Hubnika u petoj i pogodak Raffaela u 14. minuti, a Andre Mijatović ušao je u 37. minuti umjesto Franza. Isti su rezultat vidjeli gledatelji u Freiburgu, gdje su istoimeni domaćin i Hannover podijelili bodove uz autogol Bastiansa i precizan udarac glavom Cissea.