Favoriti uvjerljivi, sjajni Yakubu

Marko Domljanović • subota, 03.12.2011.

Vrlo sadržajnih pet utakmica odigrano je danas poslijepodne u 14. kolu Premiershipa. Arsenal, Tottenham i Manchester City bili su vrlo uvjerljivi, odličnu utakmicu odigrali su Blackburn i Swansea, dok su prosjek golova malo pokvarili QPR i West Bromwich.

Bolton, za kojeg je Ivan Klasnić igrao do 72. minute, je na gostovanju kod Tottenhama kapitulirao već u sedmoj minuti kada je Bale najbolje reagirao nakon Modrićevog kornera, a samo deset minuta kasnije gosti ostaju bez Garyja Cahilla koji je zaradio izravni crveni karton nakon prekršaja na Parkeru.

Bio je to početak općeg juriša Tottenhama na gol gostiju, a da je na poluvremenu rezultat ostao 1:0 Bolton može najviše zahvaliti Jaaskelainenu. Finski vratar je odličnim intervencijama zaustavljao udarce Adebayora, Defoea i Balea i bio uvjerljivo prvo ime gostiju nakon prvih 45 minuta.

Međutim, pet minuta nakon početka drugog dijela ni odlični Finac više nije mogao ništa - lijepa akcija Tottenhama završila je Defoeovim dodavanjem za natrčalog Lennona koji oštrim udarcem pogađa za 2:0. U 61. minuti sve je bilo riješeno nakon još jednog kornera Modrića koji pronalazi usamljenog Defoea u kaznenom prostoru i to je 3:0. U 77. minuti isti igrač pogađa i vratnicu, a nakon toga Spursi smiruju igru i rutinski privode utakmicu kraju za privremeni skok na drugo mjesto tablice. Luka Modrić odradio je čitavu utakmicu.

Igrači Wigana dobro su otvorili susret s Arsenalom, ali kako je vrijeme odmicalo gosti su sve više kontrolirali igru, a malo prije isteka prvih pola sata igre s dva bljeska riješili su i utakmicu. Najprije je Arteta odličnim udarcem sa 30 metara pogodio donji lijevi kut Wiganovog gola, a samo minutu kasnije Vermaelen je najviši na drugoj vratnici nakon kornera Van Persieja i mirno pogađa glavom za 0:2.

Dva brza pogotka potpuno su šokirala domaćine koji do kraja prvog dijela ne uspijevaju više ozbiljnije zaprijetiti Arsenalu, a posljednju priliku u prvih 45 minuta imao je Gervinho koji ipak ne pogađa nakon što je stigao do lopte prije Al Habsija.

Arsenalov napadač iskupio se za taj promašaj u 61. minuti nakon što je prvi stigao do lopte koju je vratar Wigana morao odbiti nakon udarca Van Persieja i mirno pogodio za 3:0. A da ni ova utakmica ne prođe bez njegovog pogotka, Van Persie se pobrinuo u 78. minuti nakon dodavanja Walcotta koji nakon prodora fino pronalazi Nizozemca. Arsenal je nakon toga mirno priveo utakmicu kraju i upisao nova tri boda.

Norwich se na gostovanju kod lidera prvenstva držao prvih 15 minuta, ali tada Manchester City ubacuje u brzinu više i u potpunosti preuzima kontrolu nad susretom. Nakon prilika Aguera i Džeke, gosti su konačno popustili u 32. minuti kada se Richards s desne strane sjurio u kazneni prostor i tamo pronašao Kun Agüera za 1:0. Do kraja poluvremena pritisak domaćih nije popuštao, ali obrana Norwicha je ipak uspjela izdržati pa se rezultat do odmora nije mijenjao.

Kad već nisu mogli igrači Cityja, obrana Norwicha nadmudrila je sama sebe - u 51. minuti Nasri je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a dok su se braniči i vratar gostiju odlučili tko bi trebao izbiti loptu, ona je zavšila u mreži Ruddyja za 2:0. U 68. minuti stiže definitivna potvrda pobjede domaćina nakon što se Yaya Touré najbolje snalazi u kaznenom prostoru Norwicha nakon udarca iz kuta i fino pogađa za 3:0.

Počasni pogodak gosti postižu u 81. minuti nakon što je Morison nadvisio Clichyja u zračnom duelu i matirao Harta, a Balotelli u 88. minuti za svaki slučaj postiže i četvrti gol Manchester Cityja nakon što mu je Ruddy obranio prvi pokušaj. U prvoj minuti sudačke nadoknade u strijelce se upisuje i Adam Johnson za konačnih 5:1.

Posljednjeplasirani Blackburn poveo je protiv gostiju iz Walesa u 20. minuti zahvaljujući pogotku Yakubua, ali Swansea uzvraća 15 minuta kasnije i zahvaljujući Liti poravnava rezultat. Kada se već činilo da će momčadi na predah otići poravnate, Yakubu u drugoj minuti sudačke nadoknade postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Nigerijac se tu nije zaustavio nego je pogodio i u 57. minuti i usmjerio utakmicu u potpunosti na mlin svoje momčadi. Međutim, gosti se nisu predavali i u 66. minuti smanjuju preko Moorea, ali osam minuta prije kraja Yakubu realizira i kazneni udarac, a Swansea ostaje s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Joea Allena i tu je priči kraj. Gosti do kraja više nisu imali snage priprijetiti i Blackburn dolazi do važne pobjede.

QPR je na svom Loftus Roadu ugostio West Bromwich Albion i u vodstvo došao u 20. minuti kada Helguson koristi asistenciju Bartona. Taj rezultat pisao je na semaforu sve do 81. minute kada Shane Long donosi vrijedan bod gostima.

• Obrisan korisnik04.12.2011. u 11:43
    Luka Modrić je uz Davida Silvu najbolji veznjak Premiershipa. Baš sam razmišljao o tome da je on u stvari najbolji Hrvatski igrač od osamostaljenja. Nikada nisam uživao u igri jednog Hrvata kao što uživam u Modrićevoj. Igra totalni nogomet, apsolutno je podređen momčadi i u 95% slučajeva na terenu... [više na forumu]
  • db03.12.2011. u 20:34
    krasan način izražavanja... balavac sigurno nisam i bobana sam gledao mali milijun puta... i po ničemu nije bio bolji igrač od modrića...jedina razlika je što modrić (JOŠ) ne igra u tako velikom klubu... uostalom šta se ne kledeš u statistiku...pogledaj bobanovu u milanu...
    db
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:22
    Je li se to meni čini, ili trenutno (20:20, subota) tablica nije ažurirana, i Tottenham je na tablici četvrti? Iako u tekstu jasno piše da je (privremeno) drugi. Razumljivo, dok ManU ne odigra svoju utakmicu...
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:18
    @lex, apsolutno se slažem s ovim što si upravo napisao o modriću, meni se samo učinilo po prvom tvom postu da ga još manje cijeniš:) usporedbe s cruyffom su bezveze, cruyff je mogao predriblat cijelu protivničku momčad:) http://www.youtube.com/watch?v=YU-k-Ots3iY, modrić ovo može samo u snovima:)
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:17
    Da ne govorim o Sukeru koji je igrao za Real Madrid i Sevillu, i bio najbolji strijelac Spanjolske lige, aj sad zamislite kakav smo mi sastav imali, imali smo igrace koji su bili kljucni igraci klubova poput Reala, Milana, Barcelone...Danas to niti jedan igrac nase repke ne moze niti imati tu srecu... [više na forumu]