Bundesliga, 15. kolo, 03.12.2011, 18:30 h
Stuttgart 2:2 Köln
Köln

Raspucani Podolski i Gentner za remi

Borna Rupnik • subota, 03.12.2011.

Stuttgart i Köln odigrali su neriješeno 2:2, a u prvi su se plan probili dvostruki strijelci, Lukas Podolski i Christian Gentner...

Utakmica između Stuttgarta i Kölna ponudila je gledateljima na Mercedes-Benz Areni četiri pogotka, ali samo dva strijelca. Sav su golgeterski posao obavili Lukas Podolski i Christian Gentner.

Prvi je na listu strijelaca dospio Podolski, koji je u 15. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo gostiju. No, radost Kölna nije predugo trajala jer je u 29. minuti na asistenciju Hajnala Gentner glavom matirao Rensinga za 1:1.

Već u 36. minuti Gentner je upotpunio preokret Stuttgarta i desnom nogom postigao pogodak za vodstvo domaćeg sastava. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Kölnov trener Solbakken u nastavku je tražio pravo rješenje za povratak u utakmicu te do 85. minute na teren poslao Roshija, Freisa i McKennu, a upravo je Freis u 88. minuti ubilježio asistenciju, kada je Podolski zatresao mrežu za konačnih 2:2.

Stuttgart je tako propustio dobru priliku da održi korak s momčadima koje pretendiraju na europske pozicije, a Köln ostaje u donjem dijelu poretka. Mato Jajalo odradio je cijeli susret, a Miro Varvodić zbivanja je pratio s klupe za pričuve.