MAXtv Prva liga, 17. kolo, 04.12.2011, 15:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Perica (Šibenik), Storić (Vodice)
Hajduk
Hajduk
Anas Sharbini 74'
1:0(0:0) Zadar
Zadar

Hajduk sretnim pogotkom do pobjede

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 04.12.2011.

Sretnim pogotkom Anasa Sharbinija u 74. minuti Hajduk je uspio pobjedom završiti jesenski dio sezone. Nakon loše predstave, koja je oslikala dojam Hajdukove jeseni, Splićani će na zimski odmor otići sa šest bodova zaostatka za Dinamom...

Ante Sarić
75'
9
Domagoj Muić
82'
16
Ibrahim Hajdini
87'
Dalibor Zebić

Hajduk i Zadar svoju su zadnju utakmicu jesenskog dijela sezone dočekali tražeći bod(ove) koji bi im barem malo uljepšali "zimski san". Splićani su se pobjedom mogli primaknuti Dinamu na zaostatak od 6 bodova, što nakon donedavnih -10 i nije izgledalo tako loše.

Utakmica je otvorena mlako, pa iako navijači domaćih nisu zvižducima dočekali svoje igrače na predstavljanju, njihovo nezalaganje i ovog puta brzo ih je okrenulo protiv.

Mario Maloča dvaput je u prvom poluvremenu spašavao Hajdukova vrata. Najprije u 15. minuti nakon udarca Mršića s desetak metara, a potom u 24. minuti kad je najprije Subašić obranio Santinijev udarac, a "otpadak" Begonje Hajdukov stoper odbio s gol-linije.

Hajduk je u prvom dijelu prijetio tek iz slobodnih udaraca Tomasova i Anasa Sharbinija, Tomasov je u 23. minuti ostao sam pred zadarskim vratarem, ali nije uspio smiriti loptu, a u samoj završnici prvog dijela Lendrić nije uspio iskoristiti dobar ubačaj Lime. Najbolji komentar prvog dijela dali su Hajdukovi navijači, koji su svojim "ljubimcima" poručili: "Vi niste Hajduk!"

Ni u drugom dijelu ništa bolje nije bilo, posebno s Hajdukove strane. Štoviše, Santini i Begonja bili su tek koji metar od Hajdukove gol-linije, no nisu uspjeli sprovesti loptu u domaću mrežu. Još je i Mršić zaprijetio dobrim udarcem s 20 metara u 58. minuti, prohujalo je pored lijeve vratnice.

I taman nakon nekoliko serija pogrda od strane svojih navijača, Hajdukovci su nekako uspjeli povesti. Barišić je ubacio loptu s desne strane, Anas Sharbini ju je u sredini loše zahvatio, no bila je neuhvatljiva za Gluića i od vratnice se odbila u mrežu.

Hajdukova muka tako je završena, do kraja utakmice ni jedni ni drugi nisu ništa uspjeli napraviti. Hajduk je uspio ubilježiti tri boda za kraj jeseni, ali ova loša utakmica bila je dobra slika čitave Hajdukove polusezone.

• Obrisan korisnik06.12.2011. u 09:42
    Losi smo, nemamo nikakav kontinuitet ni u igri ni u rezultatima al boze mili 6 bodova nisu nista, jbg moram od necega da se nadam. NAPRID BILI
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 23:02
    Hajduk se približio. Međutim, nema od toga ništa. Dinamo ima zaista uvjerljivo bolju ekipu. S druge strane Hajduk toliko želi ali su zastrašujuće limitirani, i to u takvoj mjeri da čak ni jedan katastrofalno loš trener, (pa možda čak i najgori u povjesti nogometa) -Kljunoslav Kurčić ne može... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 22:58
    Tko je stavio da je anas igrač utakmice kuži se u nogomet kao ja u unutarnje probleme nikaragve. Sramota za novinarstvo. Kad će više doći netko ozbiljan kome jedini strijelac u utakmicama koje završe 1 0 neće biti igrač utakmice.
  • maniacx04.12.2011. u 22:51
    ova tri boda će zlata vridit...došlo se na 6 bodova...uteklo se Splitu...relativno ugodna atmosfera za proliće...jedan kiks Dinama (a bit će jer je još Jurčić izbornik) i imamo šansu u izravnom ogledu pokazat ako smo bolji...al makar da smo sl pari...to nam triba...da dođemo blizu a priko će nas... [više na forumu]
    maniacx
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 22:21
    ma daj molim te kad je Dinamo onda je to igrali koliko im je trebalo ili najbolji pobjeduju kad igraju lose, ma...