Metaloplastika Šabac 22:31(8:13) RK Zagreb
RK Zagreb

CO Zagreb slavio i u vrućem Šapcu

Damir Žbulj • utorak, 06.12.2011.

Hrvatski rukometni prvak uspješno je odradio još jednu prepreku u regionalnoj SEHA ligi. Gostovanje u 12. kolu kod Metaloplastike apsolvirano je bez ikakvih problema, a CO Zagreb na kraju je slavio s devet pogodaka viška. U prepunoj dvorani Zorka pred više od tri tisuće bučnih gledatelja završilo je 22:31.

METALOPLASTIKA - CROATIA OSIGURANJE ZAGREB 22:31 (8:13)

ŠABAC; Dvorana Zorka; Gledatelja 3500

Suci: Pandžić / Šatordžija

Metaloplastika: Rajičić (12 obrana), Arsić (1 obrana), Dragaš 3,Karanović 1, M. Mitrović 5, L. Mitrović 5, Maksimović, Vejin, Obradović 2, Grujičić 5, M.Marković, Krečković 1;
Trener: Slavko Novaković

Croatia osiguranje Zagreb: Pešić (22 obrane) Šego, Brozović 8, Kopljar 3, Matulić 3, Šprem 0, Štrlek 4, Horvat 3, J. Valčić 1, Vukić 3, Balić 0, Kaleb 1, Gal, T. Valčić 4, Gojun 1, Šebetić 0;
Trener Ivica Obrvan

Sedmerci: Metaloplastika 3/5; CO Zagreb 1/2

Isključenja: Metaloplastika 8 minuta: CO Zagreb 10 minuta

Nakon što su u subotu uspješno odradili posljednju ovogodišnju obvezu u Ligi prvaka, svladavši Bosnu u Sarajevu, praktički osiguravši drugo mjesto u svojoj skupini, rukometaši Croatia osiguranje Zagreba mogli su se u miru posvetiti nastavku natjecanja u regionalnoj SEHA ligi.

Na gostovanje kod Metaloplastike stigli su s mislima na prethodni međusobni dvoboj, kada su gosti prije mjesec dana u Kutiji šibica propustili iznenaditi, izgubivši utakmicu u samoj završnici, upisavši minimalan poraz. No, ovaj susret od samog početka bio je jednosmjerna ulica za zagrebački sastav.

Zagrebaši su u Šabac otputovali bez Špilera, kojeg muči zadnja loža i Marića. Umjesto prvog pivota priliku je većinu utakmice na crti dobio Ilija Brozović, koji je odigrao fantastičnu utakmicu, zabio osam pogodaka iz devet pokušaja. Fenomenalan je na vratima bio Ivan Pešić, koji je branio čitavu utakmicu, skupio nevjerojatne 22 obrane, skinuvši više od 50 posto pokušaja domaćina.

Hrvatski prvak zaigrao je u najjačem sastavu od početka, a odličnom igrom u obrani omogućio brze i lake pogotke iz kontranapada. Metaloplastika prvi pogodak postiže tek u devetoj minuti, kada smanjuju rezultat na 1:5, ali u nastavku poluvremena odličan je bio Brozović, za kojeg domaći rukometaši jednostavno nisu imali rješenja.

Nakon 14. minuta igre bilo šest pogodaka viška za CO Zagreb, domaćin je pokušao smanjiti prednost do poluvremena, kada su pred kraj odmor dobili Balić i Tonči Valčić, ali na odmor se odlazi s 8:13 za hrvatskog prvaka.

Početkom nastavka ponovno mala 'crna rupa' CO Zagreba, Metaloplastika dolazi na samo tri pogotka zaostatka, ali odlični Pešić na vratima omogućava novu seriju Obrvanovim igračima, koji s četiri uzastopna postignuta pogotka odlaze na +7. Prednost je do kraja utakmice rasla, u samoj završnici trener Obrvan ponovno je zbog aktivnog rezultata imao prilike šansu dati i ostatku igrača s klupe. Odmorili su Horvat, Balić, Kopljar, a priliku dobili Matulić, Kaleb i Stepančić, no, bez obzira na mlađi sastav, prednost se do kraja nije istopila te je dvoboj zaključen s devet pogodaka viška. Brojke su se zaustavile na 22:31.

Još jednom vrijedi spomenuti fenomenalnog Pešića na vratima Zagrebaša, koji je igračima Metaloplastike 'skinuo' sve moguće i nemoguće šuteve te je do kraja dvoboja skupio 22 obrane. Fantastičan je bio i mladi Brozović, koji je odlično iskoristio izostanak Marina Marića te se u strijelce upisao ček osam puta, uz fenomenalan postotak realizacije.

Štrlek i Tonči Valčić, koji se polako diže u svojoj formi, zabili su po četiri pogotka, dok su Matulić, Horvat, Kopljar i Vukić postigli svaki po tri gola. Kod domaćina su se Luka Mitrović, Miloš Mitrović i Grujičić svaki po pet puta upisali u listu strijelaca.

• Obrisan korisnik07.12.2011. u 09:43
    Šego je doktor rukometa za ovog mladog delikventa !!!
  • PetarKružić07.12.2011. u 00:41
    Šego odi kod majstora da ti pokaze kako se brani!!! Linci vrime je da mu das priliku i u jacin utakmicama!!!