MAXtv Prva liga, 19. kolo, 25.02.2012, 15:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Perica (Šibenik), Storić (Vodice)

Vukušić spasio bod Hajduku protiv Istre

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 25.02.2012.

30 minuta trajala je dominacija Hajduka protiv Istre u prvom poluvremenu, nakon čega je uslijedilo sat vremena "odmaranja". Istra je povela iz kontranapada početkom drugog poluvremena, a Hajduk u 89. minuti spasio barem bod splitskoj momčadi...

Prvu službenu utakmicu u 2012. godini Hajduk je dočekao s petoricom novih igrača u početnih 11. Vratar Blažević, Andrijašević, Caktaš, Ozobić i dobitnik najvećeg pljeska oko 10.000 gledatelja Mato Neretljak infiltrirali su se u momčad Krasimira Balakova za proljetni dio sezone.

Hajduk je od prve minute žestoko pritisnuo, a najzaposleniji na terenu bio je gostujući vratar Andrej Prskalo, koji je dobio sve dvoboje s Hajdukovcima u prvom dijelu. Najprije je skidao dalekometne pokušaje Ozobića i Andrijaševića, a potom su ga Ozobićeva nepreciznost i dobra reakcija Milića na opasnu situaciju s Gabrićem u glavnoj ulozi održale "na životu".

NO odbio ponuđeni ugovor Tomasovu

Prije početka utakmice s Istrom sastao se Hajdukov Nadzorni odbor, koji je prije toga i sastao s nekoliko navijačkih predstavnika. NO je izvijestio kako su odbijeni uvjeti koje je predsjednik Hrvoje Maleš ponudio Marinu Tomasovu za produženje ugovora koji mu istječe na kraju ove sezone. Tomasov je udaljen iz prve momčadi dok se to pitanje ne riješi.

Igralo se u prvih 45 minuta isključivo na gostujućoj polovici, Puljani su rijetko dulje od desetak sekunda držali loptu u svom posjedu u polovici Hajduka. Ozobić i Vukušić prijetili su udarcima izvan kaznenog prostora, no negdje od 25. minute počeo je kopniti pritisak Hajduka, iako se i dalje utakmica odvijala isključivo na pulskoj polovici. Do poluvremena još je samo Gabrić ozbiljnije zaprijetio Prskalu, pa su Istrani na odmor ipak odnijeli čistu mrežu.

A osam minuta nakon što su se vratili na travnjak, gosti su i poveli. Ozobić je izgubio jednu loptu na svojoj polovici, munjevitto su se Puljani sjurili u kontru, Belle je pronašao Sandija Križmana u kaznenom prostoru Hajduka, koji lako matira Blaževića za 0:1.

Balakov je ubrzo napravio dvostruku izmjenu, ubacio Vukovića i Obšivača umjesto Gabrića i Ozobića. Vuković je u dva navrata pokušavao prijetiti, ali jednom je bio neprecizan, a drugi put, u 72. minuti, vratar Prskalo odličnom reakcijom obranio je svoja vrata.

Raspala se splitska igra u potpunosti u drugom poluvremenu, Splićani su danas izgledali ozbiljno te u prvoj trećini utakmice. Ipak, u 89. minuti uspjeli su Splićani izbjeći poraz nakon što je Liminu duboku loptu s lijevog krila glavom s pet metara Ante Vukušić pospremio u mrežu.

Imao je Anas Sharbini u sučevoj nadoknadi dobru prigodu s ruba kaznenog prostora režirati potpuni preokret, no njegov udarac zaustavio se na nogama vratar Prskala, koji je tako obranio bod svojoj momčadi na Poljudu.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 03:22
    kao ultra dinamovcu iskreno mi zao hajdukovaca...svaku sezonu, polusezonu im obecavaju, mazu oci najavama i onda dodje prva tekma.....iiiiiiiiii deraona raznih Istri..!! svaka cast istri, al ovo je uzas..vise nema smisla, hajduk narednih godina titulu moze osvojit samo transferom Mamiča u Split... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 23:22
    males i ekipa se k.... kako financiski uredjuju klub, onda im novinari procjenjuju broj gledatelja, pa jel toliki problem postaviti brojace na ulazima, i svaka cast ljudima na optimizmu, a novinaru JUrisicu veliki minus, da covijek koji pokupi novinarske nagrade u svom izvjestaju niti ne spomene... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 22:05
    ukratko, maleš pleše kako renault svira
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 21:57
    Ovdje je Istra nesretno izgubila dva boda! Činjenica je da Hajduk igra onda kada igra Anas Sharbini, samo ima jedan problem,...niti Ahmada, niti Anasa rezultati Hajduka ne zanimaju. Rijeka im je u srcu, a u Splitu su samo zbog novčića, pa dok ide! ;)