MAXtv Prva liga, 19. kolo, 25.02.2012, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Olujić (Zagreb), Jureša (Zagreb)
Lučko
Lučko
0:1(0:1) Zagreb
Sven Dedić 13'
Zagreb

Zagreb svladao bezidejno Lučko

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin • subota, 25.02.2012.

Nogometaši Zagreba upisali su pobjedu na startu proljetnog dijela MAXtv Prve lige. U Kranjčevićevoj su bili gosti, a svladali su gradske suparnike iz Lučkog koji su odigrali možda i najlošiju utakmicu sezone. Susret je odlučio Sven Dedić trećim ovosezonskim pogotkom.

Marko Lončar
46'
6
Mario Burić
65'
16
Marin Zulim
84'
Dinko Trebotić
65'
19
Krešimir Trepšić
80'
24
Hrvoje Cindrić
86'
Gordan Ciprić

Zagreb je u ovaj susret ušao znatno oslabljen. Zbog kartona nisu mogli konkurirati Vidaković, Pavlović i Medić, Lapić je otišao u Kinu, a Štrok je iznenada otpao zbog visoke temperature. Od prve je minute zaigrao Zadro, a druga dva pojačanja Pjesnika, Trebotić i Glasović, s klupe su čekali svoju priliku.

Trener Lučkog Željko Kopić nije imao previše problema s ozljedama, nije u kadru bio jedino kapetan Rendulić. Njegovi su igrači u susret ušli dosta nervozno što je rezultiralo vodećim pogotkom Zagreba.

Poslije nešto aktivnije igre u početku dvoboja, Zagreb je poveo u 13. minuti. Vratar Lučkog Kovačić hvatao je loptu nakon jednog ubačaja s desne strane, no ona mu je ispala iz ruke. Brzo je reagirao Dedić i postigao lagani pogodak čime je Zagreb došao do vodstva od 1:0.

Igrači Gordana Ciprića nastavili su s boljom igrom i poslije prelaska u vodstvo. Posebno je aktivan bio Frljužec koji se našao u nekoliko prilika, a najbolja je bila kad je u šesnaestercu Lučkog snažno pucao iskosa, no ovog puta je Kovačić dobro reagirao. Lučko je zaprijetilo samo jednom u prvom dijelu, na ubačaj iz kornera pucao je Žižić, ali neprecizno.

Službeni domaćin Lučko je u nastavak utakmice ipak ušao aktivnije. U 51. minuti je zaprijetio Lončar koji je zamijenio Sarića udarcem iskosa. Potom je ponovno konce igre preuzeo Zagreb, a Dedić je mogao postići još koji pogodak.

Najprije je u 60. minuti s nekih dvadesetak minuta neugodno tukao prema Kovačiću koji je to zaustavio, a tri minute kasnije sudjelovao je u lijepoj akciji. Na desnoj strani kaznenog prostora Lučkog dupli pas je odigrao sa Zadrom, a udarac Dedića zaustavlja stativa.

Zagreb je uspješno priveo utakmicu kraju. Pjesnici su napadali do posljednjeg sučevog zvižduka, a Lučko je imalo samo jednu pravu priliku u završnici kada je Pejić pucao glavom, no loptu nitko nije uspio skrenuti u mrežu.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 17:40
    Pobjeda je tu. Super, 3 boda, ne gledamo konju u zube. Ali daleko je to od najavljnog trenerovog lepršavog, poletnog i razigranog Zagreba koji ide u širinu. Ide, ali ne loptom, nego ponovno glupošču. Već sam sam sebi dosadan koliko kritiziram onog Šovšića, ali brate mili onako komplicirati kod... [više na forumu]
  • ronny198725.02.2012. u 20:47
    napokon je i trepšić malo zaigrao :) dečko stvarno nema sreće...