Chelsea slomio Bolton, Svrake prosule pobjedu

Marko Domljanović • subota, 25.02.2012.

Novo kolo Premiershipa, 26. po redu, otvoreno je s pet poslijepodnevnih utakmica. Sunderland je na gostovanju kod West Bromwicha doživio pravu katastrofu, a uvjerljivu pobjedu upisao je i Chelsea koji je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Boltona. S druge strane, Newcastle itekako ima za čime žaliti.

Chelsea je na Stamford Bridgeu od početka preuzeo inicijativu protiv Boltona, ali Drogba i Lampard ne koriste svoje prilike u prvih deset minuta. I nastavak prvog dijela donio je dominaciju domaće momčadi, no na neku veću priliku trebalo je čekati sve do 28. minute kada je Sturridge dobro pucao ljevicom, a Bogdan je na to odgovorio vrlo lijepom obranom.

U 45. minuti Bolton je stvorio svoju najbolju priliku nakon dodavanja Miyaichija i Tuncaya - Japanac je nakon povratne lopte pucao iz prve, ali njegov udarac prozujao je malo iznad grede. Ubrzo nakon toga igrači su otišli u svlačionicu.

Tek je 48. minuta donijela olakšanje u redove Chelseaja i njegovih navijača nakon što je David Luiz preciznim udarcem desnicom domaćinima donio vodstvo. U 61. minuti utakmica je prelomljena nakon dobrog Lampardovog ubacivanja iz kornera koje je glavom u mrežu gostiju proslijedio Drogba. Točku na i stavio je upravo Lampard koji je u 79. minuti najbolje reagirao na drugoj vratnici nakon ubacivanja Mate i pogodio za 3:0. Ivan Klasnić utakmicu je odgledao s klupe.

West Bromwich Albion prvi je poentirao u današnjim utakmicama jer je već u trećoj minuti dvoboja sa Sunderlandom pogodio Odemwingie nakon asistencije Mulumbua. Završnica prvog poluvremena donijela je novi pogodak u mreži gostiju, a najzaslužniji za to bio je Morrison koji je pogodio u 41. minuti za miran odlazak domaćina na predah.

Samo četiri minute igre u drugom dijelu bilo je dovoljno Odemwingieju da zabije svoj drugi pogodak, ovaj put na dodavanje Fortunea, i tako nagovijestio katastrofu gostiju. Ona je zaokružena u prvoj minuti sudačke nadoknade kada Keith Andrews pogađa za konačnih 4:0.

Fulham je na gostovanju kod QPR-a došao u vodstvo već u sedmoj minuti kada Pogrebnjak koristi odlično dodavanje petom Dembelea i s lakoćom pogađa za 0:1. Posao je domaćinima znatno otežan u 33. minuti kada je Diakite na sredini terena zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje i pogotkom zaostatka na poluvremenu.

Ipak, QPR se u drugom poluvremenu nisu predavali i ozbiljno su prijetili golu Schwartzera, a najveća prilika stigla je u 83. minuti kada Wright-Phillips ne pogađa iz peterca pa Fulham odnosi vrijedna tri boda.

Ni Newcastle nije morao dugo čekati na svoj prvi pogodak jer je u šestoj minuti za Svrake pogodio Papiss Cisse koji se najbolje snašao nakon što je Hennessey odlično obranio udarac Baa. Wolverhampton je i nakon pogotka bio u podređenom položaju pa je novi pogodak stigao vrlo brzo - u 18. minuti Doyle je glavom pokušao izbiti loptu iz svog šesnaesterca, ali ona dolazi do Gutierreza koji sa nekih 20 metara odlično pogađa u rašlje gostujućeg gola.

Sigurno vodstvo kao da je uspavalo igrače Newcastlea koji su nakon toga počeli prepuštati inicijativu Wolverhamptonu, a gosti su svake minute sve više dobivali na samopouzdanju. Ipak, u prvom dijelu to nije bilo dovoljno za pogodak.

Međutim, u drugom dijelu za to im je trebalo samo pet minuta - Jarvis je pucao sa ruba domaćeg šesnaesterca, a lopta je pogodila Simpsona i prebacila nemoćnog Krula. Bio je to dodatni poticaj gostima da nastave na isti način i u 66. minuti stiže poravnanje jer se u gužvi u domaćem kaznenom prostoru najbolje snašao Doyle koji s pet metara matira Newcastleovog vratara za, pokazalo se, konačnih 2:2.

Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su Wigan i Aston Villa pa domaćini i dalje ostaju na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 16:51
    Chelsea-u potreban napadaš i kreativac u veznom redu bez toga nema ekipa,Najbolje opcije su Modić i Van Persie. :D :D
  • arsenal-lover25.02.2012. u 23:09