MAXtv Prva liga, 19. kolo, 25.02.2012, 17:30 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 3.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Križarić (Čakovec), Dević (Koprivnica)

Igor Šestak • subota, 25.02.2012.

Pred 3.500 gledatelja na stadionu koji nosi ime po Branku Čavloviću – Čavleku, Dinamo je nešto teže od očekivanog stigao do pobjede na otvaranju proljetnog dijela sezone. Nova momčad Karlovca pružala je vrlo dobar otpor vodećoj momčadi prvenstva u prvom poluvremenu, ali za nešto više od toga nisu imali snage. Dinamo je ovom pobjedom pobjegao Hajduku na osam bodova, dok je Karlovac ostao pretposljednji na tablici.

Antonio Turkalj
51'
17
Igor Blažinčič
60'
3
Tihomir Jelavić
67'
Krešimir Ganjto
14
(do 87')
21
(do 78')
Ante Čačić

Na klupi Karlovca najteži mogući debi imao je Krešimir Ganjto. U početnoj postavi Karlovca našla su se tek dva igrača koja su nastupala za klub i prošle jeseni, kapetan momčadi Matija Štefančić i Josip Krznarić. Rezultat je to prometnog prijelaznog roka u klubu s Korane u kojem je s različitih adresa stiglo više od 20 novih igrača. Današnja utakmica pokazala je da ova momčad Karlovca ima potencijala, pristupi li svakoj utakmici kao dvoboju protiv lidera prvenstva.

Trener Dinama Ante Čačić u Karlovac nije poveo ozlijeđenog Sammira kao ni Šimunića i Pokrivača koji su bili oslobođeni ove utakmice. U odnosu na kup utakmicu protiv Istre, prva postava Dinama doživjela je čak šest promjena, a najvažnija vijest za navijače Dinama je povratak kapetana Igora Bišćana na teren nakon travnja 2011. godine.

Na vratima Dinama počeo je standardni Kelava, četvoricu u obrani činili su Vrsaljko, Tonel, Bišćan i Pivarić, pozicije centralnih veznih igrača okupirali su Badelj i Leko, a iza isturenog Beqiraja igrali su Kovačić, Alispahić i Sylvestr.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Dinama, ali su Karlovčani vrlo dobro parirali i nekoliko puta opasno prijetili Kelavinim vratima. Prvu prijetnju na utakmici priredili su domaći. Nakon ubačaja s desne strane lopta je stigla do Krznarića koji puca u prvi kut, ali Kelava odbija u korner. Nakon te prilike Dinamo je uglavnom držao loptu u svom posjedu, ali bez izglednijih prilika.

Prvi žuti karton na utakmici zaradio je u 12. minuti Matej Jelić, a isti igrač je u 18. minuti dobro pucao s ruba kaznenog prostora i natjerao Kelavu na novu obranu. Prvi ozbiljniji udarac Dinama uputio je Kovačić, ali je lopta prošla pored desne vratnice vratara Kalinića. Mladi Kovačić igrao je na lijevoj strani Dinamovog veznog reda i bio uglavnom najaktivniji igrač gostujućeg sastava u početnom dijelu utakmice.

Cijelo prvo poluvrijeme Dinamo je pokušavao preko bokova, ali su obrambeni igrači Karlovca igrali vrlo koncentrirano i gostima nisu dopuštali veliki broj udaraca. Karlovac se orijentirao na čekanje pogrešaka Dinamovih igrača i brze kontre preko kojih su nekoliko puta opasno prijetili.

U 34. minuti glavom je preko vrata pucao Bišćan, a Pivarićev pokušaj ubačaja u 37. minuti prohujao je vrlo blizu karlovačkih vrata. Najbolju akciju prvog poluvremena odigrali su Dinamovi igrači u 40. minuti. Nakon dobre kombinacije Kovačića i Badelja, neprecizan je bio Slovak Sylvestr. Posljednja prijetnja u prvom dijelu pripala je domaćem napadaču Vedranu Gercu koji je dobro pucao iz okreta, ali nije uspio pogoditi okvir vrata.

U nastavak se ušlo s istim sastavima, a prvu priliku u gol je pretvorio Portugalac Tonel i doveo Dinamo u vodstvo u 47. minuti. Drugi pogodak sezone Portugalac je postigao glavom nakon Kovačićevog ubačaja iz kuta. Čim se krenulo s centra, dobru šansu za domaće propustio je Gerc.

U 51. minuti domaći trener povukao je prvi potez i povukao iz igre Krznarića, a uveo Antonija Turkalja. I nakon vodstva nastavljena je dominacija Dinama, a dobru priliku za Kovačića kreirao je Sylvestr, ali je Kovačić loše pucao glavom ravno u Kalinića. Karlovački trener je do 67. minute obavio sve izmjene. U igru su ušli mladi slovenski napadač Igor Blažinčič i Tihomir Jelavić.

Odličnu priliku je Kovačiću obranio vratar Kalinić u 70. minuti, a prvu izmjenu napravio je i Čačić. Izašao je Alispahić, a Domagoj Vida je dobio priliku zaigrati u veznom redu. U 73. minuti Dinamo je povećao svoje vodstvo. Po desnoj strani je probio Badelj, a Vrsaljko je klizećim startom gurnuo loptu do Beqiraja koji nije imao težak posao poslati ju u praznu mrežu za 2:0.

Od 79. minute šansu je dobio Ivan Krstanović i samo četiri minute kasnije iskoristio odličnu asistenciju Kovačića i postigao treći pogodak za Dinamo. Posljednjih pet minuta utakmice odigrao je i Argentinac Adrian Calello.

Karlovčani u završnici nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Kelavinim vratima pa je Dinamo bez poteškoća priveo utakmicu kraju. U idućem kolu oba kluba igraju protiv slavonskih protivnika. Karlovac gostuje u Vinkovcima kod Cibalije, a Dinamo na Maksimiru dočekuje Osijek.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 03:16
    ma ante zna da smo prejaki, pa dokazuje dominaciju sa "drugom" ekipom...
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 22:20
    Ne znam zašto Tomečak opet na klupi a govorili su da je bio među najboljima na pripremama, Ibanez i Vida isto na klupi. Čude me ti potezi, možda su bili nespremni jer bi inače trebali biti u prvih 11. Pobjeda je očekivana i ovakvih će biti još puno s obzirom na to u kakvom su nam stanju ostali... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 22:01