1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 26.02.2012, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Siniša Premužaj (Varaždin), Robi Kezele (Rijeka)

Damir Žbulj • nedjelja, 26.02.2012.

U posljednjem susretu prvog kola proljetnog dijela MAXtv Prve lige Osijek je u odličnom dvoboju stigao do 3:2 pobjede protiv Splita. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima, koji su s tri pogotka u mreži nadigrali goste iz Dalmacije. No, u nastavku u potpunosti druga priča. Crveni su dominirali, postigli dva pogotka, posljednjih desetak minuta imali i brojčanu prednost na travnjaku, ali tri tisuće navijača otišlo je na kraju ipak sretno iz Gradskog vrta.

Duje Vučemilović-Grgić
28'
21
Romano Obilinović
46'
90
Duje Čop
67'
Tonći Bašić

Obje ekipe s problemima su ušle u ovaj dvoboj, gosti bez ozlijeđenih Križanca, Serdarušića, Ercega, dok su kod Osječana zbog istih razloga izostali Babić, Miličević i Vidaković. Kad se njima pridodaju odlasci Karduma, Ljubojevića i Barišića, barem na papiru, činilo se kako smo domaćin mogli očekivati u podređenom položaju.

No, pred nekih tri tisuće gledatelja, po lijepom vremenu, na dobro pripremljenom travnjaku u prvom poluvremenu terenom je gospodarila samo jedna momčad. Već je u prvih deset minuta Osijek imao dvije lijepe prilike, uz što je u šestoj minuti Maglicu srušio Glumac u kaznenom prostoru, ali sudac Bebek procijenio je kako nije bilo kaznenog udarca za Osječane.

Dominaciju su domaći kapitalizirali u 14. minuti kada se prvi put u strijelce upisao Maglica. Na asistenciju Kvržića, lob udarcem svladao je Vukovića. Šorša se pak dokazao kao jedan od najboljih ovosezonskih pojedinaca Osijeka, a u 17. minuti on je pronašao Maglicu u kaznenom prostoru, a napadaču Bijelo-plavih nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Nije bilo kraja mukama Splitovaca niti u narednim minutama, a nevjerojatnih desetak minuta zaključio je i trećim pogotkom za Osijek Jelić, koji pod pritiskom Jugovića zabija u vlastitu mrežu, nakon kornera Peroševića.

Do poluvremena je domaći sastav mogao i povećati ionako uvjerljivo vodstvo, ali Maglica i Perošević nisu svladali Vukovića. Koliko je Split bio nemoćan u prvih 45 minuta dovoljno pokazuje kako je njihov prvi udarac prema vratima uputio Rebić u 45. minuti, i to traljavo.

Međutim, u nastavku, kao da su domaći nogometaši pomislili kako se drugih 45 minuta ne treba niti odigrati. Split je dominirao, počeo stvarati prilike, a Osijek se polako gubio po terenu. U 58. minuti, nakon ubačaja Rebića i slabe reakcije Vargića, Čulić zabija za 3:1, dok se deset minuta kasnije Jelić iskupio za autogol te je na odlično proigravanje Obilinovića, iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu Osječana.

Tek tada je krenula prava drama. U 79. minuti su domaći ostali s desetoricom na travnjaku, kada je zbog udaranja laktom Hrgovića izravan crveni karton dobio Kvržić. Sama završnica protekla je u potpunoj dominaciji Splitovaca, stvarali su prilike, ali pritisak ipak nije urodio plodom. Junak gostiju mogao je biti Jelić, koji je četiri minute prije kraja promašio mrtvu priliku s desetak metara, ali pobjeda i važna tri boda ipak su ostali u Gradskom vrtu.

Osijek se ovim slavljem vratio na petu poziciju, koju je držao i prije početka proljetnog dijela sezone, ali mu sada treći Split i četvrti Slaven bježe samo dva malena boda. U idućem kolu Osijek gostuje na Maksimiru kod vodećeg Dinama, dok je Split domaćin Lučkom.

• cimbo26.02.2012. u 22:23
    Drago mi je da Maglica trpa, jos jedan veliki talent koji puno obecava.
    cimbo
  • cameosis26.02.2012. u 22:13
    steta za izgubljena tri boda, ali ide se dalje!
    cameosis
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 17:49
    Osijek kao uvijek dva potpuno različita poluvremena , ali bitno da je pobjeda tu !!