MAXtv Prva liga, 20. kolo, 02.03.2012, 17:30 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Havaić (Koprivnica), Fejer (Bjelovar)

Bernard Jurišić • petak, 02.03.2012.

Na krilima sjajnog Anasa Sharbinija Hajduk je uvjerljivo nadigrao i pobijedio Zagreb u Kranjčevićevoj. S po dva pogotka i dvije asistencije Sharbini je obilježio susret u kojemu je Hajduk bio bolja momčad tijekom svih 90 minuta...

Jakša Herceg
46'
29
Vlado Zadro
46'
30
Dinko Trebotić
59'
Krasimir Balakov

Hajduk je u Kranjčevićevu došao isprati loš dojam s prve proljetne utakmice protiv Istre. Loš travnjak, pun rupa koje su se popunjavale pijeskom, nije bio prijatelj ni jedne ni druge momčadi.

U otvaranju utakmice činilo se da će to biti još jedna Hajdukova gostujuća uspavanka, no u 19. minuti Anas Sharbini doveo je Hajduk u vodstvo. Bila je to praktično prva ozbiljnija akcija Splićana. Anas je sve napravio sam, sjurio se u kazneni prostor, prevario oba Zagrebova stopera i pogodio donji desni kut za 0:1.

Hajduk je nakon vodstva nastavio furiozno, činilo se da sve lakše izlaze na kraj sa Zagrebovim veznim i zadnjim redom. Već u 24. minuti Vukušić nije uspio realizirati situaciju "jedan na jedan" s domaćim vratarom, a deset minuta kasnije Anas je zaobišao i Vidakovića, ali je umjesto u praznu mrežu poslao loptu preko grede.

Odigrao je Hajduk bezbroj takvih utakmica u kojima je promašivao, pa bivao kažnjen. Činilo se da će tako biti i danas kad je Besart Abdurahimi u 40. minuti dobio sjajnu loptu od Šovšića i pobjegao Hajdukovoj obrani za 1:1 iz prvog udarca Zagreba u okvir vrata.

No, Hajduk je ekspresno odgovorio i to opet na pogon Anasa Sharbinija. Najprije je u 43. minuti odličnim udarcem s gotovo 30 metara vratio Hajduk u prednost, a zatim minutu kasnije asistencijom za Dragu Gabrića gurnuo Bile u prednost od dva pogotka. Odavno Splićani nisu postigli tri pogotka već u prvom poluvremenu.

Zagreb je pokušao agresivnije ući u drugo poluvrijeme, no nisu uspjeli Pjesnici stvoriti neku veću opasnost sve do 61. minute i još jedne dobre koprodukcije Šovšić - Abdurahimi koja je završila nekoliko centimetara od desne vratnice.

Na drugoj strani prijetili su Gabrić, Ozobić i Caktaš udarcima izvan kaznenog prostora, a u 63. minuti nova sjajna lopta Anasa Sharbinija i lagana realizacija Ante Vukušića u situaciji jedan na jedan s vratarom praktično je prelomila susret na stranu splitske momčadi.

Sijevalo je potom nekoliko minuta unutar i oko Zagrebovih vrata, Herceg je bio na pravoj streljani, ali uspio je najprije zaustaviti udarac Caktaša na samoj gol-liniji, ukrotiti oštar udarac Ozobića iz kaznenog prostora, a Gabrić je u kontri poslao loptu u vanjski dio mreže.

Zagreb je u prvoj minuti sučeve nadoknade uspio malo "uljepšati" poraz koprodukcijom dvojice svojih najboljih igrača danas. Ovog je puta Abdurahimi bio asistent, a Damir Šovšić strijelac za 2:4.

Hajduk je ipak mirno priveo utakmicu kraju ubilježivši uvjerljivu pobjedu na terenu na kojemu je često "lomio zube". Osim po uvjerljivoj pobjedi, Hajdukovci će utakmicu u Kranjčevićevoj pamtiti i po debiju 17-godišnjeg napadača Tomislava Kiša, od kojeg splitski klub u budućnosti puno očekuje.

• Obrisan korisnik03.03.2012. u 15:26
    A dobro, Anasu se jučer dalo igrati pa je rezultat takav kakav je!
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 12:03
    čestitke hajduku bio sam na utakmici i uživao. ipak moj motiv da nešto napišem je nešto drugo. oko stadiona je bilo mnoštvo policije a kod cibone nikoga. tamo je grupa mladih"ljudi" tukla i legimitirala studente i neke koji bi mogli biti "tovari". naravno ti "hrabri... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 09:49
    Ovo je ociti primjer kako razmislja jedan prosjecni simpatizer Dinama,cim se cinjenice stave na papir i iznesu u javnost onda je to kompleks Dinama sto je obicna demagogija. Mene Dinamo ne zanima,mene zanima nacin na koji on funkcionira koji ga stavlja u nadređenu ulogu svima ostalima na nacin koji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 08:58
    woogla upravo to.samo izjave trenera dinama, a protivnička ekipa koja god bila uopće nije bitna
  • woogla03.03.2012. u 08:50
    vezano za osijek, ali i ostale zapostavljene klubove,jučer na dnevniku novatv rekli da dinamo danas igra s osijekom i da fale taj taj i taj igrač i pustili su izjavu od čačića. o osijeku ništa, o ostalim utakmmicama uopće još manje. pa nije to Z1, ta televizija se emitira po cijeloj RH, kako ih... [više na forumu]