1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.03.2012, 15:00 h, Zadar, stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Suci: Fran Jović, Igor Krmar, Krunoslav Ambrinac, Dalibor Mlakar (svi Zagreb)

Lovro Štrbinić • subota, 03.03.2012.

Nogometaši Šibenika nastavili su oduševljavati svoje navijače u proljetnom dijelu prvenstva. Na zadarskim Stanovima su došli do druge pobjede u nizu, za što je bio dovoljan pogodak Željka Malčića iz kaznenog udarca.

Igor Banović
54'
5
Perica Šare
75'

Boris Pešić
53'
21
Vice Kendeš
64'
20
Toni Španja
74'
Goran Tomić

Ovotjedno kolo MAXtv Prve lige donijelo je susjedski derbi između Zadra i Šibenika. Na Stanovima su domaćini tražili bodove vrijedne malog odmaka od ugroženih sastava, dok je momčad sa Šubićevca došla puna optimizma nakon pobjede nad Interom i odlučna u namjeri da prikažu još jednu dobru izvedbu.

Ozljeda suca Mlakara

Utakmicu između Zadra i Šibenika trebao je suditi Dalibor Mlakar, ali on je tijekom zagrijavanja zadobio ozljedu. Umjesto njega je ulogu glavnog djelitelja pravde preuzeo Fran Jović.

Važnost utakmice i lijepo vrijeme nisu privukli mnogo gledatelja na tribine zadarskog stadiona, već je bilo prisutno svega petstotinjak promatrača. U početnim minutama oni nisu mogli vidjeti igru koja je oduzimala dah, a prva prijetnja je bila gostujuća. Pucao je Mišlov, ali njegov udarac nije odsjeo na pravom mjestu.

Većih prilika nije bilo ni u narednom periodu, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 37. minuti utakmice. Vratar Zadra Gluić skrivio je kazneni udarac rušenjem Željka Malčića, a napadač Šibenčana sam je realizirao jedanaestarac i doveo goste u vodstvo.

Nakon predaha očekivao se veći pritisak izabranika Dalibora Zebića, ali ponovno su bliže pogotku bili igrači Šibenika. Malčić je lijepim udarcem skoro udvostručio svoj današnji golgeterski učinak, no Gluić se nije dao iznenaditi. Ipak, njegovi suigrači nikako nisu uspijevali uspostaviti željenu igru.

U 79. minuti domaćini su došli do velike prilike, ali akciju nije uspio na pravi način završiti Ivančić, pa su se gosti spasili. Do kraja nije bilo promjena rezultata, ostalo je 0:1 i Šibenčani su tako upisali drugu uzastopnu pobjedu bez primljenog pogotka. S puno optimizma gledaju prema sljedećim utakmicama, dok Zadrani priželjkuju povratak nekolicine igrača u sastav i bolje izvedbe u preostalim ovosezonskim kolima.