Premiership, 27. kolo, 04.03.2012, 15:05 h
Fulham
Fulham 5:0 Wolverhampton
Wolverhampton

Josip Tolić • nedjelja, 04.03.2012.

U drugoj današnjoj utakmici 27. kola Premier lige Fulham je na svom terenu s pet golova ispratio momčad Wolverhampton Wanderersa. Fantastični su bili Pavel Pogrebnjak i Clint Dempsey, strijelci tri odnosno dva pogotka za Cottagerse.

Iako ih je uoči međusobnog dvoboja dijelilo tek 11 bodova i četiri mjesta na premijerligaškoj ljestvici, momčadi Fulhama i Wolverhamptona ni po čemu nisu bile izjednačene u ogledu na Craven Cottageu. Domaćini su Wolvese ispratili s čak pet pogodaka u mreži.

Prekid od sedam uzastopnih mečeva bez pobjede odigranih nedjeljom Fulham je nagovijestio vodećim pogotkom u 36. minuti. Rus Pavel Pogrebnjak oslobodio se čuvanja Zubara i glavom matirao Hennesseyja za 1:0. Tik prije predaha momčad Martina Jola udvostručila je vodstvo. Johnson je presjekao jednu loptu Foleyja, uposlio Pogrebnjaka koji postiže svoj drugi gol udarcem u bliži kut.

No, tu nije bio kraj sjajnoj predstavi Rusa, a ni mukama Wanderersa. U 11. minuti nastavka Murphy je proigrao Dempseyja koji je zaobišao Hennesseyja i postigao treći gol za Fulham.

A treći je gol u svojoj statistici samo šest minuta poslije ubilježio Pogrebnjak iskoristivši odbijenu loptu Hennesseyja nakon udarca Johnsona. Bio je to peti gol za Fulham bivšeg igrača Stuttgarta u trećem nastupu otkad je stigao u London početkom godine.

"Posljednji čavao u lijesu" narančastih, drugi u utakmici, zabio je Clint Dempsey sedam minuta prije kraja. Diarra je ostavio loptu Amerikancu koji ulazi u kazneni prostor i neobranjivo poteže u bliži gornji kut vrata gostiju. Bio je to njegov 18. pogodak u sezoni.

Visokom je pobjedom Fulham skočio čak pet mjesta na ljestvici i sada, uz treću pobjedu nizu, drži osmu poziciju, a Wolverhampton je skliznuo na 18. mjesto s jednakim brojem bodova (22) kao i 16-plasirani Queens Park Rangers odnosno 17-plasirani Blackburn.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 22:56
    Pun pogodak za Fulhama je dovođenje Pogrebnjaka. Vidi se kod Rusa koliko je gladan igre i golova, za razliku od Bobbyja Zamore. A dodavanje za treći gol... uf! Fulham će biti još tvrđi orah odsada svima.
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 19:49
    bravo Stuttgart..prodali Pogrebnjaka,kupili Ibisevica...
  • labrador240104.03.2012. u 19:20
    Slažem se. Samo da dodam da se ne sječam kad sam zadnji put vidio tako lošu momčad kao danas Wolverhampton.
    labrador2401
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 18:04
    Bio sam skeptičan oko Fulhamove napadačke tranzicije (Zamora->QPR, Pogrebnyak->Fulham) ali Pogrebnyak ubija, 5 komada u 3 utakmice. Naravno uvijek odlični Dempsey vuče Fulham.