MAXtv Prva liga, 21. kolo, 09.03.2012, 18:00 h, Šibenik, Stadion Šubićevac, gledatelja: 700
Suci: Marijo Strahonja, Krmar, Ambrinac (svi Zagreb)

Kreilach slobodnjacima spasio Rijeku

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • petak, 09.03.2012.

I Šibenik i Rijeka nastavili su niz neporaženosti u proljetnom dijelu sezone. U međusobnom dvoboju na Šubićevcu, po jakoj buri, završilo je 2:2, što je domaćinima prvi remi nakon dvije pobjede, a Riječanima drugi uzastopni remi. Sve najzanimljivije dogodilo se u drugih 45 minuta: Narančasti su dva puta vodili, ali dva odlično izvedena slobodna udarca Damira Kreilacha momčad s Kantride spasili su od poraza.

Alen Šubić
46'
13
Boris Pešić
69'

Goran Tomić
29
(do 46')
Ivo Ištuk

Visokim presingom Riječani su od samog starta pritisnuli domaćine. Imali su loptu daleko više u svom posjedu, ali bez ikakve opasnosti za gol domaćeg vratara Slavice. Nakon 15-ak minute igre Narančasti su se othrvali presingu gostiju, uspostavili ravnotežu i krenuli sa stvaranjem prilika. Prvi udarac prema golu bilježimo u 20. minuti kad je pokušao Malčić, ali bio je to lak plijen za Lisjaka. U istoj minuti još opasnije pred riječkim golom: Vuk je ubacio s desne strane, a Malčić na drugoj stativi malo zakasnio na loptu.

Pokušava još jednom Malčić i nešto kasnije, zatim i domaći kapetan Spahija, no, gostujući vratar nije morao intervenirati, udarci su otišli preko gola. I onda u 37. minuti najveća prilika za domaćine: Georgievski je izveo korner, lopta je došla do Vuka koji sa same linije ubacuje loptu u sredinu za Mira Slavicu koji s nekoliko metara promašuje nemoguće, umjesto u mrežu loptu je poslao visoko preko gola. Sve što smo od Riječana vidjeli u prvom poluvremenu je jedan solo prodor Palibrka kojeg je završio snažnim, ali i tek za koji centimetar nepreciznim udarcem.

Ištuk je odmah na startu drugog dijela Palibrka zamijenio Sivonjićem. Ali ponovno su domaćini bili opasniji: niska lopta s desne strane odmah u 46. minuti nije pronašla nikoga od igrača u Narančastom u sredini gostujućeg kaznenog prostora. Rijeka pokušava zaprijetiti preko Stepčića, ali udarac je tek statistike radi. A onda se u 51. minuti zatresla gostujuća mreža: Georgievski je poveo domaći napad, sjajno uposlio Vuka na desnoj strani, on puca, Lisjak mu brani udarac, ali lopta pogađa Švrljugu i završava u mreži. Autogol riječkog igrača za domaće vodstvo od 1:0. Četiri minute kasnije ponovno kombinacija Georgievski – Spahija nakon kornera, ali domaći kapetan i ovog puta puca preko gola.

Dva pokušaja imaju potom i gosti: jednom je Salčinović loše pucao, a drugi je put Hrvoje Slavica pokupio centaršut Miloša. U 62. minuti izjednačenje: slobodan udarac s 25 metara snažno je izveo riječki veznjak Damir Kreilach, lopta nošena vjetrom preko živog zida završila je iza leđa domaćeg vratara Slavice. Nije dugo trajao šok u domaćim redovima: nisu prošle niti dvije minute, a domaćin je ponovno bio u vodstvu. Georgievski je centrirao s desne strane, Mišlov, uz kojeg je bio Švrljuga, ne uspijeva glavom pucati, ali lopta mu dolazi na nogu, a zadarski veznjak u šibenskim redovima zakucava je u mrežu za novo vodstvo svoje momčadi.

U 72. minuti sudac Strahonja okarakterizirao je start Georgievskog na Tomiću kao prekršaj (dvojbena odluka). Loptu je ponovno namjestio Kreilach, ovog puta iskosa s lijeve strane, s više od 35 metara, a niz vjetar lopta je još jednom završila iza Slavičinih leđa. Hvatali su se Šibenčani za glavu, nisu mogli vjerovati što je gostujući veznjak dva puta pogodio.

Pet minuta prije kraja utakmice Lisjak je svojoj momčadi spasio bod. Malčić je izveo slobodan udarac, lopta dolazi do Spahije koji nogom iz blizine puca, ali gostujući vratar fenomenalnim refleksom spašava siguran gol. Dvije minute potom ostali su gosti s igračem manje, drugi, isključujući karton dobio je Datković (u razmaku od sedam minuta). Stisli su Šibenčani, pokušali doći do gola i pobjede, ali nisu uspjeli.

Šibenčanima je ostala žal za pobjedom, dva su puta vodili, no, nisu uspjeli izdržati i doći do treće proljetne pobjede. No, bez dvojbe, i sedam osvojenih bodova za praktički novu momčad odlično je ostvarenje. S druge strane, Rijeka je pomalo razočarala na Šubićevcu: da nisu imali Kreilacha koji je odlično pogađao iz slobodnjaka, s tribina se stekao dojam da gol ne bi postigli ni da se igralo još 90 minuta.

• Obrisan korisnik10.03.2012. u 14:01
    I 3:0 b.b je rezultat nečega, nečjeg propusta, nedolaska, neisplate i ko zna čega ne. Ne , ne vesele me ti bb bodovi (iako su oni kud i kamo teže , i uz više znoja izboreni nego naprimjer diamovi protiv lokomotive) , i volio bih da je sezona prekinuta, da se odigra samo par utakmica kupa, proglasi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 12:36
    Slažem se, to je jedino što veseli, za sada! Čista u svlačionici je neminovna. Strpljivo još ovih 50-ak dana. ;)
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 12:22
    Ma ja ti govorim da ovi igrači Rijeke nisu zaslužili ni da ih se (osim Lisjaka,Krailacha,Čaglja i još dvojice) ikad više stavi u ikakav sastav Rijeke. To je pod jedan. Ne branim ove levate od naših , I bilo bi mi u jednu ruku i draže da su ih šibenčani dobili jer će se klub do 01.6. bolje očistit... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 11:53
    "eric75" ... tim gore je što je Rijeka odigrala samo 2:2 sa dojučerašnjim drugoligaškim, trečeligaškim igračima + sa igračima koji nisu dobili plaću 16 mjeseci. :) Ostaje žal za boljim rezultatom - ali što je tu je. Treba se pogledati u ogledalo i priznati da je realno završilo!
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 10:54
    znam ja da si se ti naviknuo na 3:0 bez borbe, al nemože baš svaka bit takva ;)