MAXtv Prva liga, 21. kolo, 10.03.2012, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Petrović (Valpovo), Berger (Osijek)

Zagreb u nadoknadi do preokreta

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 10.03.2012.

U nevjerojatnoj završnici susreta u Varaždinu Zagreb je uspio okrenuti 2:1 domaćih i pobijediti uz golove Štroka i Medića.

Nikola Frljužec
58'
26
Hrvoje Štrok
72'

Gordan Ciprić

Nakon traumatičnog tjedna Varaždinci su ipak smjeli odigrati utakmicu protiv Zagreba, pa su i unatoč tome što ih je napustio slavni Vugrinec hrabro izašli na travnjak. Protivnik je s druge strane, u Varaždin stigao popraviti dojam iz prošlog kola, kad je kod kuće poražen s 2:4 od probuđenog Hajduka.

Domaćoj je publici po prvi puta ove godine trener Branko Janžek predstavio svoju momčad, a problem u napadu riješio je trojcem Glavina-Antolek-Sačer, uz najave da će momčad učiniti sve da nastavi pozitivni niz susreta Varaždina i Zagreba na stadionu u Zagrebačkoj ulici. Od 26 odigranih utakmica u Prvoj ligi, Zagreb je u Varaždinu naime slavio samo šest puta.

Varaždinci su u prvom dijelu poluvremena imali inicijativu, iako je igra u prvih dvadesetak minuta općenito bila dosta slaba. Prva velika prilika zabilježena je tek u 21. minuti, kad je loptu pred gol Zagreba poslao Jagačič, ali Glavina iz velike blizine ne uspijeva matirati Hercega već loptu šalje pored vrata.

Odmah odgovara Zagreb, nakon prekršaja Grgeca nad Mitrovićem, slobodni udarac za Zagreb s dvadesetak metara. Dobro puca Oršulić, ali je domaći golman Mrmić u prvom kontaktu s loptom bio siguran.

Ta dva pokušaja kao da su otvorila igru te nedugo potom slavi petstotinjak gledatelja na stadionu u Varaždinu. U 36. minuti se naime rezultat promijenio na 1:0, kad je Jagačić je proigrao Glavinu, koji je predriblao dvojicu Zagrebaša i loptu plasirao u donji lijevi kut mreže, za što Herceg nije bio spreman.

Slavlje domaćih međutim nije dugo potrajalo, a rezultat je promijenjen na 1:1. Slobodni udarac s tridesetak metara sjajno je izveo Oršulić, lopta je preletjela preko živog zida i ravno u mrežu iza Mrmića, koji nije ni trepnuo.

Do kraja poluvremena inicijativa je bila na strani gostiju iz Zagreba, koji su upisali još jednu odličnu priliku. U 42. minuti Mitrović je pronašao Medića, a on s prilične udaljenosti pogađa desnu vratnicu gola Varaždina.

U nastavku susreta opet "uspavanka", koju su prekidali tek žuti kartoni i pokoja šansa iz prekida. A onda, u 77. minuti, velikim iznenađenjem pokazao se Brlenić, koji je tek ušao u igru.

On je s loptom prošao desnom stranom terena pored par Zagrebaša te je dobro zapucao na gostujući gol. Lopta pogađa prečku i odbija se u gol, no svejedno je izbacuje Jurendić, a Sačer je vraća na pravo mjesto za 2:1.

U samoj završnici Varaždinci se trude povisiti vodstvo, prilike su imali i Glavina i Tokić, a Zagrebaši izjednačiti, uspjeha imaju potonji, koji u sudačkoj nadoknadi, u svega dvije minute, dolaze do tri boda.

U oba je pogotka inicijator bio Abdurahimi, koji je prvo loptu poslao usporedo s gol linijom, a iskoristio je Štrok, a odmah potom proigrao je Medića, koji je zabio za 2:3. Varaždinska obrana trebala je mnogo bolje reagirati u oba ta slučaja, no očito su u mislima domaći nogometaši već bili u svlačionici.

Domaćini tako ostaju bez i jednog boda, dok Zagrebaši odnose puni plijen.

• Obrisan korisnik10.03.2012. u 21:28
    Kaj se Mumlek opet mota oko kluba? Ili su turci igračli dvojku?
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 18:18
    500 ljudi je sigurno ak si dodala sve stanare zagrebačke ulice koji su pratili tekmu na teletextu,onda se more navleči na 400 možda ali nije bitno,bitno da se malo posunčalo u puli.
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 18:13
    Ne ide to bez drame... Bravo za pobjedu, što drugo napisati... Sad je samo treba potvrditi dobrim rezultatom doma...
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 17:42
    a šta da čovjek kaže: na sistemskom listiću imam jedinicu na Varaždin i dvojku na Inter Zaprešić. Hvala Bogu da nisam uživo pratio rezultate. Pokido bih lance sve!