MAXtv Prva liga, 21. kolo, 10.03.2012, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 800
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Fejer (Bjelovar), Lončar (Virovitica)

Lovro Štrbinić • subota, 10.03.2012.

Nogometaši Zadra upisali su prve bodove u proljetnom dijelu prvenstva. Svladali su goste iz Zaprešića rezultatom 2:1, nakon što su pet minuta prije kraja bili u minimalnom zaostatku. Međutim, s dva kasna pogotka u junake su se pretvorili Tokić i Begonja.

Šime Gržan
64'
8
Jakov Surać
64'

Josip Ivančić
72'

Filip Jazvić
64'
20
Mislav Oršić
64'
8
Ante Budimir
85'
Ilija Lončarević

Proljetni dio prvenstva nije u uvodna dva kola donio ništa dobroga Zadru i Interu. Oba kluba su upisala dva poraza bez postignutog pogotka te su međusobni susret u sklopu 21. kola dočekali s imperativom osvajanja bodova. Značilo je to da niti jedan rezultat ne bi zadovoljio obje strane pa je mogućnost odigravanja zanimljivog susreta bila vrlo velika.

Prvi dio otvorili su domaćini prijetnjom nakon ubacivanja Vasilja, ali nije to zadalo većih problema obrani Intera. Na red su potom došli i gosti, ali Šćrbec nije uspio dohvatiti dobar ubačaj suigrača. U 14. minuti zaprijetio je Ćurjurić s distance, no njegov udarac promašio je okvir vrata.

Vezane vijesti

Sredinom prvog poluvremena udarac je, također bez većeg uspjeha, okušao i Hrvoje Tokić, a kako se prvi dio bližio kraju Zadrani su bili sve poduzetniji. Ipak, na predah su s prednošću otišli gosti.

U 44. minuti neoprezno je u vlastitom kaznenom prostoru Fuštar srušio Tomislava Šarića, a kapetan zaprešićkog kluba sam je izveo najstrožu kaznu i doveo svoju momčad u vodstvo.

U nastavku se očekivao pritisak Zadra, no gosti su dobrim postavljanjem onemogućili veće neugodnosti pred svojim vratima i uspijevali povremeno zaprijetiti Gluiću. Zebić je potom pokušao zamjenama probuditi svoje igrače, a sve je na naplatu došlo u samom smiraju dvoboja.

Pritisak Zadra urodio je plodom u 86. minuti kad je kapetan Surać, koji je zaigrao u posljednjih pola sata utakmice, ubacio, a Tokić sproveo loptu u mrežu za izjednačenje. Bio je to prvi prvenstveni pogodak mladog napadača u dresu zadarskog prvoligaša.

Činilo se tada da će Zadrani i Zaprešićani podijeliti bodove, ali s tim se nije složio Luka Begonja. Svojim petim ovosezonskim pogotkom omogućio je potpuni preokret na Stanovima i Zadru donio bodove koji bi se na kraju sezone mogli pokazati vrijednima ostanka u prvoligaškom društvu.

Inter je, s druge strane, upisao treći uzastopni poraz i izvjesno je kako se nad zaprešićkim stadionom upalio alarm. Ponor zvan Druga liga sve je bliže i posljednja trećina prvenstva mogla bi biti vrlo stresna za igrače pod vodstvom Ilije Lončarevića.

• ttt200810.03.2012. u 17:46
    Mislio sam da ce bit slicna tekma kao i talijanskog intera i bila je, samo sto je kriva ekipa zabila 2 gola u zadnjim minutama