MAXtv Prva liga, 21. kolo, 10.03.2012, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.000
Suci: Davor Bertol (Zagreb), Fegeš (Nedelišće), Blažeković (Zagreb)
Dinamo

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin, Josip Tolić • subota, 10.03.2012.

Dinamo je bez većih problema pobijedio Lučko u susretu koji je trebao biti uvertira Modrima za derbi s Hajdukom. Čačićevi igrači su u Kranjčevićevoj postigli četiri pogotka, od čega dva iz najstrože kazne. Nogometaši Lučkog nisu bili dostojan suparnik Dinamu koji je odigrao taman koliko mu je trebalo.

Elvis Sarić
55'
11
Miroslav Šarić
63'
23
Zvonimir Ivanković
85'
Ante Čačić

Dinamu je susret u Kranjčevićevoj protiv Lučkog poslužio kao priprema za derbi s Hajdukom sljedeće subote na Maksimiru. Četvorica Dinamovih igrača imali su skupljena dva žuta kartona, stoga je Ante Čačić na klupi ostavio Josipa Pivarića, Ivan Krstanović je dobio zadnjih 15 minuta, dok Domagoja Vide i Adriana Calella nije bilo niti u zapisniku za ovaj dvoboj.

Modri nisu imali većih problema s ozljedama, Čačić je imao sve igrače na raspolaganju, dok trener Lučkog Željko Kopić zbog tri žuta kartona nije mogao računati na stopera Vinka Budena, strijelca vrlo lijepog pogotka u prošlom kolu kad je Lučko izvuklo remi na Parku mladeži protiv Splita.

Prva ozbiljnija prilika na utakmici pripala je nogometašima Lučkog. Nikola Rak je ubacio s desne strane u Dinamov šesnaesterac gdje je glavom pucao Nikola Žižić, no njegov je udarac krajnjim naporom uspio u korner odbiti gostujući vratar Ivan Kelava.

Nakon toga nije bilo niti jedne uzbudljivije situacije na terenu sve do 30. minute kada je Dinamo kombinirao u domaćem kaznenom prostoru. Poslije akcije Milana Badelja i Mehmeda Alispahića do lopte je došao Fatos Beqiraj, no uputio je preslab udarac da bi svladao Željka Kovačića.

Pet minuta kasnije Modri su došli do vodećeg pogotka. Poslije jednog ubačaja domaća obrana je odbila loptu izvan svog šesnaesterca, no ona je došla do Jerka Leke koji volejem s otprilike 25 metara postiže fantastičan pogodak, vratar Kovačić nije imao nikakve šanse.

Dinamo se digao nakon tog gola i počeo ozbiljnije prijetiti, a u 42. minuti postigao je i drugi pogodak na utakmici. Beqiraj se u solo prodoru uspio riješiti domaćeg stopera Ivana Grafa i lijepo je zaobišao vratara Lučkog, te neometan poslao loptu u mrežu za 2:0 i miran odlazak na predah.

S ugodnom prednošću Dinamo je mogao nešto opuštenije ući u nastavak, a sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta definitivno su bile riješene u 58. minuti. Tada je Graf u svom šesnaestercu faulirao Antu Rukavinu, a sudac Davor Bertol je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Leko i Dinamo je poveo s 3:0.

Čačićevi igrači su usporili tempo igre poslije trećeg pogotka, dok nogometaši Lučkog nisu uspijevali složiti ozbiljniju akciju. Ohrabrili su se tek pred kraj utakmice. Trener lidera lige ubacio je u igru Nikolu Pokrivača, Sammira i Krstanovića koji je zabio posljednji pogodak. Graf je nad njim napravio prekršaj u šesnaestercu, a Krstanović je bio precizan s bijele točke za 4:0. Lučko je pred kraj moglo smanjiti, ali Oliver Petrak je pogodio vratnicu.

• Obrisan korisnik12.03.2012. u 10:16
    Dobra je bila utakmica... Čačić ima dosta igrača u formi za derbi. Sad samo mora odabrati dobru kombinaciju i ne bi trebalo biti većih problema, jer iako je to Hajduk, ove je sezone zbog svojih unutarnjih previranja jednostavno slabiji.
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 13:49
    budi sretan kaj Dinamo ima takve kvalitetne stopere kakve nikad nije imao niti će imat i kaj još malo možeš gledat legende poput Bišćana i Šimunića...a ne tu srat zato kaj su stari...pogledaj izvan HNL kolko obrambeni igrači imaju u prosjeku godina.
  • nidjo151010.03.2012. u 18:04