1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 11.03.2012, 16:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Pristovnik, Modrić, Olujić (svi Zagreb)

Damir Žbulj • nedjelja, 11.03.2012.

U slavonskom derbiju u Gradskom vrtu, u sklopu 21. kola MAXtv Prve lige, Cibalia je preokretom svladala Osijek 1:2. Poveli su domaćini iz kaznenog udarca preko Peroševića, ali gosti, golovima Koledića i Župarića, odnose puni plijen iz Osijeka nakon 16 godina pauze. I 20-godišnjem Peroševiću u Bijelo-plavom, ali i 19-godišnjem Župariću u dresu Cibalije, to su bili prvi prvoligaški golovi.

Tomislav Pavličić
67'
19
Krešimir Prgomet
76'
28
Tomislav Mazalović
86'
Samir Toplak

Nestrpljivo su navijači u Osijeku čekali slavonski derbi s Cibalijom, jer su osim prestiža, ulog bili važni prvenstveni bodovi, kojima bi se ekipa mogla priključiti borbi za treću poziciju. No, važnost ovog dvoboja dodatno je povećala i činjenica kako početkom travnja ovi isti protivnici igraju prvi polufinalni dvoboj Hrvatskog nogometnog kupa.

Po relativno hladnom, ali i izuzetno vjetrovitom vremenu, na stadionu u Gradskom vrtu skupilo se oko tri tisuće ljubitelja nogometa, koji su ipak mogli biti zadovoljni predstavom koju su pružili nogometaši na terenu. Naravno, zadovoljniji su na kraju bili Ultrasi, koji su slavili pobjedu svoje ekipe u Osijeku nakon dugih 16 godina čekanja.

Jak sjeverac u prvom poluvremenu 'pomagao' je domaćem sastavu, jer je nemilosrdno puhao prema vratima Cibalije. Osijek je tako zaprijetio iz kornera već u četvrtoj minuti, kada se u prilici našao Smoje, no, ipak bez početnog šoka za goste. Kombinirali su domaći preko Babića s lijeve i Šorše s dene strane, no, nije bilo opasno pred vratima Matkovića sve do 17. minute, kada je sudac Pristovnik svirao penal za Osijek.

Tomislav Jurić startao je i sapleo Jugovića, a siguran realizator kaznenog udarca bio je mladi 20-godišnji Antonio Perošević, novi dragulj iz osječke škole nogometa, koji je pokazao kako se puca najstroža kazna svojim starijim kolegama iz sastava, zabivši svoj ovosezonski prvoligaški prvijenac.

U ostatku prvog poluvremena gosti su bili opasniji, u 27. minuti mogao je poravnati rezultat Bartolović, nakon ubačaja Rugaševića, dok je u 40. minuti vratar domaćih Vargić serijom dobrih obrana spasio mrežu svoje ekipe.

No, Vargić je samo minutu kasnije ipak kapitulirao. Dvostruko proigravanje s Vitaićem koristi Ivan Koledić, koji je s ruba kaznenog prostora silovitim udarcem zakucao loptu pokraj vratara domaćih, za 1:1 i rezultat kojim se odlazi na odmor.

U nastavku utakmice vjetar je išao 'na ruku' gostima iz Vinkovaca, koji su se bolje snašli u posebnim vremenskim uvjetima. Jurić je opasno tukao nakon sat vremena igre, ali lopta je prohujala malo pored vratnice, dok je Bartolović propustio fenomenalnu priliku u 67. minuti kada je u kaznenom prostoru, na dodavanje Koledića, pucao snažno, ali i neprecizno, preko gola.

Susret je odlučen u 73. minuti, kad je još jedan mladić postigao svoj prvoligaški prvijenac, samo ovaj put bio je to onaj u dresu Cibalije. Nakon kornera kojeg je izveo Bartolović, odlično je reagirao Dario Župarić te je s nekih 14 metara, iskosa s desne strane, pogodio suprotan gornji kut vratara Vargića, za vodstvo gostiju, ali kako se na kraju i ispostavilo, pobjedu Cibalije.

Pokušaji domaćih nogometaša nisu do kraja susreta urodili nekim plodom, Vinkovčani su se svjesno povukli, trener Toplak je znalački zatvorio utakmicu te je ovim rezultatom Cibalia najavila kako se do kraja sezone njeni navijači mogu nadati jako lijepim stvarima.

U idućem kolu Osijek putuje u Koprivnicu kod Slavena, dok će Vinkovčani na svom terenu dočekati Lučko.

• Obrisan korisnik12.03.2012. u 10:59
    Toplak pokazuje da zna s mladima stvoriti i dobru igru i rezultat. Ovakve sredine neopterećene visoko postavljenim ciljevima se pokazuju kao najbolji poligoni za razvoj i trenera i igrača. U Dinamu i Hajduku je nogomet izgleda manje važan. Tamo predsjednici, uprave, mediji i ostali, sjednu treneru... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 00:37
    Bravo nebesko-plavi, sad ovu igru potvrdit u kupu i to je to I Toplaku treba čestitat, svaka mu čast!
  • Baksuz11.03.2012. u 23:43
    dobra pobjeda...sada jos samo u kupu treba pokazati tko je gazda u slavoniji da bi trijumf bio potpun :)