1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 16.03.2012, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Ivica Marić (Zagreb), Tomislav Gulan (Zagreb)
Slaven Belupo
Dejan Glavica 7'
Davor Vugrinec 47'
2:0(1:0) Osijek
Osijek

Vugrinčev 125. gol u pobjedi Slavena

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • petak, 16.03.2012.

Slaven Belupo pobijedio je na domaćem travnjaku protiv Osijeka, koji je tako upisao treći poraz u nizu. I dok će osječki tabor sigurno imati zašto analizirati što se dogodilo u Koprivnici, domaći stožer si svakako može čestitati na dobrom potezu dovođenja Davora Vugrinca, koji je postigao svoj 125 prvoligaški pogodak u karijeri.

Trener Slavena Roy Ferenčina u utakmicu je morao bez kapetana Marasa zbog ozljede te mladih i perspektivnih Čanađije i Brleka, koji su s U19 reprezentacijom u Rimu. No, njegova je ekipa bila uvelike ojačana najnovijim akvizicijama koprivničkog tabora, vrsnim strijelcima Bojanom Vručinom i Davorom Vugrincem, koji su našli svoje mjesto u početnih 11.

Osijekov Vlado Bilić problema s izostancima nije imao jer su mu svi igrači zdravi i na broju, iako psihološki uzdrmani nakon prošlog kola i poraza u Gradskom vrtu kojeg im je priuštila ovo proljeće sjajna Cibalija.

Za obje momčadi je dobra igra i po mogućnosti bodovi, bila imperativ. Na Slaven Belupu je također bio teret domaćeg terena, dok je Osijek i te kako bio svjestan činjenice da u Koprivnici nije osvojio ni bod od svibnja 2007. godine.

Slaven i Osijek kreću vrlo angažirano, obje su strane imale po slobodni udarac, a zatim i korner za domaće, a već u sedmoj minuti je 1500 gledatelja vidjelo i pogodak. U gužvi pred gostujućim kaznenim prostorom Poljak je uspio dopremiti loptu Glavici, koji malo van 16 metara dobro cilja i pogađa za 1:0 Slaven Belupa.

Odmah su gosti mogli poravnati, no Lukačevićev ubačaj iz kuta nitko do suigrača nije iskoristio. Još je jedna sjajna prilika na centaršut Lukačevića otišla u nepovrat u 27. minuti, kad je zakasnio Maglica ispred vratara Rodića. Ni Vrgoć ni Kvržić ne uspijevaju matirati Rodića, dok domaći prijete iz kontranapada. U samoj završnici poluvremena osovina Vugrinec - Vručina nije uspjela utjerati loptu u gol, pa se na odmor ide s 1:0.

Ono što nisu dovršili u prvom poluvremenu, napravili su Koprivničani u drugom. Iz udarca iz kuta loptu pred gol Osijeka šalje Brezovec, a Mujanović je pokušava usmjeriti u mrežu, no vratar Vargić je odbija. Uspijeva je tek dodati do Vugrinca, koji se dobro snalazi i zabija svoj prvi gol u prvoj utakmici za Slaven Belupo. Za majstora Vugu je to ujedno ukupno 125. u HNL-u, samo mu još dva nedostaju za slamanje rekorda.

Osijek će sigurno najviše žaliti za situacijom iz 53. minute, kad je Lukačević silovito poslao loptu iz daljine u gredu koprivničkog gola, i pitanje je što bi se još dogodilo da Maglica nije bio u zaleđu. Lukačevića to međutim nije obeshrabrilo, desetak minuta kasnije iz slobodnog udarca opet prijeti, no domaći vratar je spreman.

Do kraja utakmice još par gostujućih poluprilika, koje međutim ne uzrokuju promjenu rezultata.