1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 17.03.2012, 15:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Igor Franolić (Ludbreg), Premužaj (Varaždin), Havaić (Koprivnica)

Ivana Strahija • subota, 17.03.2012.

Nakon dugog niza bez poraza Cibaliju je usred Vinkovaca porazilo Lučko. Uz dva gola Petraka i jedan Pejića ekipa iz Lučkog pokazala je kako baš nikad u nogometu nema "zicera".

Krešimir Prgomet
46'
8
Jakov Puljić
57'
28
Tomislav Mazalović
73'
Mario Burić
61'
14
Elvis Sarić
65'
24
Davor Rogač
87'
Željko Kopić

Rijetko tko bi za susret Cibalije, u gornjem dijelu tablice, i Lučkog, koje je još u crvenoj zoni, predvidio da će završiti uvjerljivom pobjedom gostujuće momčadi. No, upravo se to dogodilo u Vinkovcima u subotu poslijepodne, Lučko je prekinulo niz od devet Cibalijinih prvenstvenih utakmica bez poraza i donijelo dozu uzbuđenja onima koji prate HNL.

Momci Željka Kopića su nakon visokog poraza od Dinama u Vinkovce otputovali rasterećeni, a to im se u svakom slučaju isplatilo u neočekivanim bodovima. Vinkovčani, možda i malo presigurni u sebe nakon dugog pozitivnog niza, neozbiljno su shvatili gostujuće nogometaše i već u 14. minuti gubili 0:1. Tada je naime na ubačaj iz kornera najbolje reagirao Petrak i matirao domaćeg golmana.

Iako se nakon primljenog gola domaća momčad uozbiljila, pa čak preko Bartolovića upisala dobru šansu, u 34. minuti rezultat je 0:2, autor pogotka je Pejić, koji je iskoristio nabacivanje s desne strane. To je gostima dalo krila, pa se još jednom ohrabrio Petrak, ali u završnici poluvremena njegov udarac glavom nije dovoljno precizan.

Vinkovčani u drugi dio kreću s dvije izmjene, ali i dvije prilike, koje su mogle dovesti do smanjenja rezultata. Radotić je odigrao za Župarića pred golom Lučkog, no ovaj ne uspijeva pogoditi mrežu, a onda Bartolovićevu loptu za gol ne koristi Prgomet, već je šalje pored vratnice.

Kazna stiže u 65. minuti, a za 0:3 pogodio je Petrak. U kontranapadu Novak pronalazi Petraka, kojem domaći golman Matković ne zna stati na kraj. Nakon toga domaćim nogometašima ostaje pokušati smanjiti poraz, što uspijeva tek Bartoloviću u 83. minuti. Asistent je bio Kresinger, koji u tom susretu nije pokazao svoje napadačke talente.

U minutama koje su preostale prekasno je za išta više od toga, ap se Lučko put Zagreba vraća s tri zaslužena boda.

• Dinaminjo17.03.2012. u 20:06
    Stavim Matkovića u manager, a on mi primi 3 gola od Lučkog!! E da, HNL.. Čim neka ekipa malo bolje zaigra, slijedi grubi povratak u stvarnost..