MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), P. Gabrilo, Pepur (oba Split)

Josip Piršljin • srijeda, 21.03.2012.

U Stanovima je Varaždin gajio nade da će izbjeći poraz sve do 74. minute, no tada su domaći postigli pogodak, a pobjedu su potvrdili deset minuta kasnije. Time je ekipa Dalibora Zebića došla do trećeg uzastopnog slavlja i napravila značajan korak prema ostanku u ligi, dok se Varaždinci već mogu pripremati za drugoligaško društvo.

Jakov Surać
46'
23
Šime Gržan
57'

Mihael Kovačević
87'
Branko Janžek

Zadar je u ovu utakmicu ušao ohrabren dobrim rezultatom s Kantride u prošlom kolu. Momčad Dalibora Zebića pobijedila je s 1:0, te je i u Stanovima protiv Varaždina tražila sva tri boda. Varaždinci su, pak, ispustili pobjedu na Parku mladeži i nadali su se bodovima i protiv Zadrana.

U prvom poluvremenu nije bilo velike igre. Premda se i s jedne i s druge strane igralo dosta otvoreno, nije bilo previše uzbuđenja na utakmici. Vratari Zadra i Varaždina uspjeli su sačuvati svoje mreže, te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku je Zadar puno više pritiskao obranu Varaždina i pogodak je "visio u zraku". Najprije je Matej Jonjić imao dobru šansu kad je bio pred golom gostiju, no glavom je pucao pored vrata.

U 63. minuti domaći su nogometaši zaprijetili preko Ivana Ćurjurića koji je na kraju ipak bio neprecizan. Obrana Varaždina u tim je trenucima uspješno odolijevala napadima zadarskih igrača, no uskoro je morala popustiti.

U 74. minuti Zadar je došao do početnog vodstva kada je na dobar ubačaj Ćurjurića odlično reagirao Ivan Fuštar i zatresao mrežu varaždinske momčadi. Gosti su se tada pokušali otvoriti i nešto napraviti u napadu, ali to im nije pošlo za rukom.

Pobjednik ovog susreta definitivno je odlučen pet minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka. Zadar je povećao svoju prednost na 2:0, a strijelac je ovog puta bio Luka Begonja koji je zabio nakon pogreške u gostujućoj obrani.

Do kraja susreta domaći su bez većih poteškoća uspjeli zadržati svoju prednost od dva gola i tako su došli do treće uzastopne pobjede u MAXtv Prvoj ligi. Nakon Intera i Rijeke, pao je i Varaždin, te je Zadar time učinio veliki korak prema osnovnom cilju ove sezone, a to je ostanak u ligi.